Oto Kokpit

830 Beygirlik 2021 Yeni Lamborghini Essenza SCV12 Özellikleri ile Tanıtıldı

Çok uzun süredir araç severlerin gündeminde olan ve tanıtımı beklenen Lamborghini’nin yeni canavarının özellikleri ve görselleri kamuoyu ile paylaşıldı. 2021 Lamborghini Essenza SCV12, hiper otomobil modeli olarak yarış odaklı bir araç olarak tasarlanmış. Bu yeni aracın trafiğe çıkması yasak; yalnızca pist odaklı tasarlanan bu araç aerodinamik açıdan da gerçekten başarılı ve etkileyici bir sonuç veriyor diyebiliriz. Aracın arka kısmında bulunan devasa rüzgârlık ile aynı klasmandaki diğer araçlara göre daha çok yere basma kuvveti üreten araç, karbon fiber bir gövdeye sahip ve bu özelliği sayesinde ağırlık konusunda da bir hayli avantajlı.


2021 Yeni Lamborghini Essenza SCV12 Özellikleri

Yeni Lamborghini Essenza SCV12’yi özel kılan durumlardan bir diğeri de bugüne kadar Lamborghini’nin ürettiği en güçlü V12 motora sahip olması. 830 beygir gücünde olan ve firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği söylenen bu V12 motor ayrıca çok hoş da bir sese sahip diyebiliriz.  Aracın bu gücü X-trac imzalı 6 ileri sıralı otomatik şanzıman ile yönetiliyor ve bu pist canavarı için özel üretilen lastikler ile de son derece yüksek bir performans veriyor diyebiliriz. Araç yeşil ve siyahın mükemmel uyumu ile tasarlanan son derece güçlü bir yarış odaklı araba olarak karşımıza çıkıyor.

830 Beygirlik 2021 Yeni Lamborghini Essenza SCV12

Aracın iç kısmına geldiğimizde ise eğer multimedya ekranlar veya modern, teknolojik bir tasarım bekliyorsanız hüsrana uğrayabilirsiniz. Çünkü araç tam bir yarış arabası konsepti ile tasarlanmış ve aracın içi de tam bir yarış aracı kokpiti olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Lamborghini Essenza SCV12 sadece 40 adet üretilecek ve sahipleri ile buluşturulacak. Aracın trafiğe çıkmayacağı için bu sayının çok da anormal olmadığını söylememiz gerekiyor. Bir süper – yarış arabası olarak tasarlanan Essenza SCV12, hem görsel açıdan hem de teknik açıdan son derece başarılı bir araç gibi gözüküyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }