Oto Kokpit

797 Beygirlik 2021 Dodge Charger SRT Hellcat Redeye Tanıtıldı

Ne kadar hız meraklısısınız bilinmez ama sizlere bugün dünyanın en hızlı sedanını tanıtacağız. Dodge’un geliştirdiği bu yeni araç şu anda dünya üzerindeki en hızlı sedan olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde motoru tam 797 beygirlik Dodge Charger SRT Hellcat Redeye tanıtıldı ve bütün otomobil severleri heyecanlandırdı diyebiliriz. Özellikle Amerikan otomobil piyasasını adeta karıştıracak olan bu araç hepinizin ilgisini çekecektir.

2021 Dodge Charger SRT Hellcat Redeye

Bu aracı tanıtırken ilk olarak motorundan bahsetmekte fayda var. Yeni Dodge Charger SRT Hellcat Redeye kaputunun altında tam 6.2 litrelik sekiz silindirli bir motor taşıyor ve bu motor tam 797 beygir gücünde. 958 Nm değerinde tork üreten bu motor, yeni aracı dünyanın en hızlı seri üretim sedanı haline getiriyor. Bu aracın “Çeyrek Mil” değerleri de hiç yabana atılacak gibi değil. Aracın çeyrek mil değerinin 10,6 saniye ve 207 km/s olduğu görülüyor. Ayrıca araç 100 km/s hıza 3 ila 3,5 saniye arasında ulaşıyor ve bu da gerçekten çok iyi bir süre olarak karşımıza çıkıyor. Araç ile erişebileceğiniz maksimum hız ise 326 km/s olarak belirlenmiş.

2021 Dodge Charger SRT Hellcat Redeye Donanımları

Aracın diğer özelliklerinden bahsetmek gerekirse adaptif süspansiyon sistemi, kalkış desteği gibi özellikler aracı en iyiler arasına sokan ayrıcalıklar arasında. Ayrıca araç 8 kademeli otomatik şanzıman, süper şarj özelliği, güçlendirilmiş bir piston ve yakıt enjeksiyon sistemi ile birlikte geliyor. Kendisine alıcı bulmak için hiç de zorlanmayacağa benzeyen Dodge’un yeni “canavarı”, Amerika’da önümüzdeki sonbahar döneminde sipariş edilebilecek. Alıcılarına 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim edilecek olan bu araç, dünyanın en hızlı seri üretim sedanı olma özelliği ile dikkatleri uzun süre üzerinde tutacağa benziyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.