Oto Kokpit

770 Beygirlik Lamborghini SC20 Tanıtıldı

Lamborghini, eşsiz tasarım modellerine bir yenisini daha ekledi. Yeni Lamborghini SC20, tek seferlik üretilen ikinci Lamborghini modeli olma özelliği taşıyor. İşte detaylar…


Lamborghini SC20

Lamborghini, 2018 yılında tanıttığı ve tek seferlik ürettiği Aventador temelli SC18’den sonra ikinci tek seferlik aracını üretti. Bir eşi benzeri daha olmayacak olan Lamborghini SC20 modelinin tasarımında farklı Lambo üyelerinin detayları bulunuyor. Mesela ön kaputtaki hava menfezleri Huracan GT3 EVO’dan esinlenilmiş. Ayrıca yandaki hava kanalları ise Essenza SCV12’den ilham alınmış.

Yeni Lamborghini SC20’nin güç değerlerine de bakalım. Aracın kalbinde 6.5 litrelik safkan V12 motor bulunuyor. 770 beygir 720 nm tork güç üreten bu ünite 7 ileri ISR (Independent Shifting Rod) otomatik şanzımanla aktarımı gerçekleştiriyor. Performans verileri açıklanmadığı için bu kısmı es geçiyoruz.

2021 Yeni Lamborghini SC20

Yeni Lamborghini SC20 için önde 20 inç, arkda ise 21 inçlik jantlar bulunuyor. Pirelli PZero Corsa lastiklerin eşlik ettiği bu jantlar aracın görünümüne ciddi katkısı olmuş.

Karbon fiber gövde yapısına sahip olan Lamborghini SC20’de elektronik diferansiyel bulunuyor ve araç dört tekerlekten çekiş sistemiyle sunuluyor. Yaşam alanında ise mavi-siyah renkte alcantara yarış koltukları alcantara kaplama konsol, yine alcantara direksiyon simidi kullanılmış.

Yeni Lamborghini SC20 İçi

Lamborghini SC20‘ye dair bilgileri aktardık. Aracın ikinci bir örneği olmayacağı gibi satışı da gerçekleşmeyecek. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }