Oto Kokpit

630 PS’lik 2021 Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Otomobil dünyası, her yıl birbirinden daha gelişmiş otomobiller ile dünya gündemine gelmektedir. Bu otomobil modellerinden biri de, Porsche tarafından tanıtılmış olan Panamera serisidir. Bu seri kapsamında Porsche, tasarım, estetik ve mekanik gücü bir araya getirerek, gelişmiş modelleri dünyaya sunmuştur.

2021 Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo Donanımları

Bu kapsamda özellikleri ile birlikte geçtiğimiz günlerde tanıtılmış olan yeni Panamera Turbo S Sport Turismo, pek çok gelişmiş özelliğe ve dikkat çekici şıklığa sahiptir. Aracın kalbindeki 4.0 lt V8 motor 630 PS, 620,42 beygir güç sunuyor. Bu motor gücüyle Turbo S Sport Turismo, alanında en iyi spor araçlardan birisi olma özelliğini taşımaktadır.  Bu araçta ulaşabileceğiniz en üst hız limiti 315 km/s iken, güçlü motor yapısı kalkış esnasında büyük bir güç sağlamaktadır. Bu nedenle araç durağan haldeyken, 60 km/s hızına sadece 2,9 saniyede; 0’dan 100 km/s hızına ise yalnızca 3,1 saniyede ulaşmaktadır. Bu aracın 0’dan, 200 km/s ulaşması 11,5 saniye olarak açıklandı. Aracın tork gücü ise 820 nm’dir. Bu hız değerleriyle yeni Panamera Turbo S Sport Turismo, sınıfının en iddialı araçlarından birisi olarak öne çıkıyor.

2021 Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo

Aracın genel uzunluğu, 5.049 mm olarak belirtilmiştir. Genişliği 1.937 mm, yüksekliği ise 1,432 mm olarak açıklandı.. Aracın tasarımına baktığımızda ise rengi ve muhteşem tasarımıyla Turbo S Sport Turismo dikkat çekmektedir. Aracın iç yapısının da Porsche tasarımcıları ve mühendisleri tarafından güzel bir şekilde planlandığı görülmektedir. Böylece araç sürücüsüne, rahat, konforlu ve kaliteli sürüş keyfi sunulmaktadır.

2021 Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo, kullanıcı adaylarına kendi araçlarını kendi oluşturma fırsatı da vermektedir. Böylece kullanıcılar araçlarının kendi tasarım özelliklerini, tekerlekleri, renkleri dâhil pek çok iç ve dış tasarımı olmak üzere seçebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.