Oto Kokpit

472 PS’lik 2022 Lexus IS 500 F Sport Performance Tanıtıldı

472 PS’lik 2022 Lexus IS 500 F Sport Performance tanıtıldı. Araç lüks spor otomobil severlerin beğenebileceği birçok işlevselliğe sahip. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.

472 PS'lik 2022 Lexus IS 500 F Sport Performance

Japon lüks otomobil üreticisi Lexus, mühendis şefi Naoki Kobayashi ve ekibinin önderliğinde bu araca önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Yeniden tasarlanan Lexus IS, gerek tasarımı ve gerekse içerisinde barındırdığı özelliklerle bugüne kadar tasarlanmış olan en iyi IS unvanını kazandı. Kuzey Amerika pazarı için özel olarak tasarlanan araç en gelişmiş Lexus formüllerini bünyesinde barındıracak. Spor sedan severler için harika bir alternatif olacak ürün motor kapasitesiyle de göz doldurmakta. 472 beygir gücüyle gelecek olan ürün V8 motora sahip. 5 litrelik hacmi olan motor 535 Nm’lik tork üretmekte. Böylelikle IS 500, bir önceki muadili IS 350’den çok daha yüksek kapasiteli bir motor gücü sunuyor. IS 350’nin 3,5 litrelik V6 motor hacmine sahip olduğunu halihazırda bilmekteydik. Araç, F Sport Performance serisinin ilk ürünü olacak. IS 500, sahip olduğu 8 ileri otomatik şanzımanla da ciddi olarak fark yaratmakta.

2022 Lexus IS 500 F Sport Performance

Lexus IS 500 F Sport Performance Özellikleri

Araç IS 300 ve 350 RWD modellerinde bulunan Sport Direct Shift sistemini barındırmakta. Ayrıca spor sedanda iki sürüş modu da mevcut. Böylelikle Sport S ve Sport S+ olarak adlandırılan çifter sürüş modları farklı sürüş dinamikleri kazandırabiliyor. Güç aktarımı konusunda farklılık yaratan bu modlar sürüş konforunu da beraberlerinde getirmekte. Yol tutuşu ve hızlanma özellikleri arasında seri geçişler yapabilmek için ilgili modları kullanmanız mümkün olacak.

2022 Lexus IS 500 F Sport Performance Kokpiti

Ek olarak otomobilde siyah arma bulunacağını da belirtelim. Bu arma, F Sport Performance modellerini bir önceki seriden ayırmak için kullanılıyor. Lexus spor sedanın da yol tutuşunu, hızlanmayı, frenleme sistemini ve çeşitli özellikleri arttırmak amacıyla tasarlanan yeni teknolojiler de mevcut. Dolayısıyla Japon mühendislerin hem güvenlik hem de sürüş konusunda yenilikçi işler başardığını belirtelim. Araç özellikle güvenlik konusunda tam bir premium segment olmayı başarmış. Yaya algılama, otonom direksiyon, hız sabitleyici, şerit takip ve benzeri birçok işlevsellik Lexus IS 500 F Sport Performance özellikleri arasında mevcut. Bu güvenlik özelliklerinin geneli Lexus’un Japon mühendisleri tarafından Lexus Safety System+ 2.5 olarak adlandırılmakta. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }