Oto Kokpit

437 Beygirlik 2023 Yeni Toyota Sequoia Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın ülkemizde olmayan özel modellerinden Sequoia yepyeni kasasıyla lanse edildi. 7 koltuklu lüks SUV hem tasarım hem donanım hem de gücüyle SUV kelimesinin karşılığını taşıyor. Yeni kasa Toyota Sequoia Japon firmanın Lexus modellerine özendiği gibi yapılandırılmış bir araç olarak üçüncü nesliyle varlığını sürdürmeye devam edecek. Gelin bu aracın detaylarına yakından bakalım.


2023 Yeni Toyota Sequoia Özellikleri

2000 yılında Toyota’nın premium SUV modeli olarak lanse edilen Toyota Sequoia özellikle ABD pazarında satıldı. 2007 yılında ikinci nesline kavuşan bu araç gerek donanımı gerekse yapısıyla büyük SUV isteyenlerin tercih listesinde yer aldı ama ABD pazarındaki Chevy, Lincoln ve Ford gibi markalar karşısında büyük başarı gösteremedi. Fakat her sene belirli oranda satış yakalayan bu araç artık yeni kasasıyla yollara çıkacak. Üçüncü nesil Sequoia daha küçük hacimde yüksek güç ve verimlilikle kullanıcısına sunulacak.

2023 Yeni Toyota Sequoia Türkiye

Yeni Land Cruiser, Lexus LX ve Tundra modellerinin barındığı TNGA GA-F adlı platformda üretilen yeni Toyota Sequoia modelinde 3.4 litrelik twin-turbo V6 beslemeli benzinli motor ve buna entegre edilmiş 1.87 kWh elektrikli ünite bulunuyor. Hibrit motoruyla 437 beygir 790 nm tork güç üreten bu dev SUV da AWR10L65 kodlu 10 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. 2WD, 4WD high ve 4WD low sürüş modlarına sahip olan aracın donanımlarına da bakalım.

2023 Toyota Sequoia modelinde sunulan başlıca özellikler arasında;
18 ila 20 inç arası jant seçenekleri,
led farlar,
uzun far asistanı,
12.3 inçlik dijital gösterge paneli,
14 inçlik dokunmatik multimedya ekranı,
ısıtmalı ve soğutmalı ön ve arka koltuklar,
ADAS donanımları gibi birçok üstün özellikler bulunuyor.

2023 Yeni Toyota Sequoia Kokpiti

Ayrıca opsiyon olarak TRD (Toyota Racing Development) Sport pakette sunuluyor. TRD, Toyota’nın bir nevi AMG’si gibi çalışıyor. Bu paketle yeni Sequoia için arazi sürüşüne uygun daha sportif kimlik hazırlanmış. TRD spor paketi alınca 20 inçlik jantlar, araziye uygun lastikler, Bilstein spor yaylar ve süspansiyonlar, TRD roll barlar ve iç mekanda TRD logolu trimler gibi eklemeler geliyor.

2023 Toyota Sequoia hakkında genel bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın Türkiye satışı olmadığı için fiyat kısmına girmeyeceğiz. Zaten fiyatı henüz açıklanmadı. Sırada foto galeri var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }