Sürücü Kursları Rehberi

420 Beygirlik 2021 Volvo P1800 Cyan Özellikleri İle Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Volvo, geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı P1800 ile modellerine yeni bir tasarım kavuşturdu. 1960’lı yılların tasarımını taşımakta olan araç, bu özelliği ile klasik hayranlarına hitap ettiği görüldü. Deniz mavisi renginde üretilen P1800, model olarak eski yarış arabalarını da hatırlattı. Gövde renginin siyah jant ve lastiklerle tamamlanıp, gövdede kısmi beyaz renk de kullanılması araca farklı bir estetik kattığı görüldü. Buna karşılık firma, otomobil fiyatı konusunda hiçbir açıklamada bulunmadı ve satın alma ihtimalinin yüksek olduğu kişilere fiyatın söyleneceğini belirtti. Araçta bazı özelleştirme seçeneklerinin olduğu da belirtilmiş olsa da, bunların da alıcılara söyleneceği eklendi.

2021 Volvo P1800 Cyan Özellikleri

Bu nedenlerle aracın fiyatının da oldukça yüksek olacağı tahmin edildi. Araç herhangi bir sayı ile sınırlanmazken, seri üretime girebileceği de belirtildi.

Teknik Özellikleri

2021 Volvo P1800 Cyan, güçlü bir motor ile piyasaya sürülmektedir.  Turbo beslemeli bu araç 2.0 litrelik 4 silindirli ünite ile 420 beygir 455 Nm tork güç üretmektedir. Yüksek devirlerde çalışabilmesi için tasarlandığı belirtilen motor, torku pedal tepkilerinden doğrusal olarak almaktadır. Motor gücü ise doğrudan arka tekerleklere iletilmektedir. Araçta 5 vitesli manuel şanzıman yer almakta, aracın şasi kısmında da çelik ile karbon fiber kullanıldığı da görülmektedir. Böylece P1800, burkulmalara karşı daha dayanıklı bir durum almaktadır.

2021 Volvo P1800 Cyan 0-100 km/s

Aracın piyasaya, ayarlanabilir süspansiyon ve 4 pistonlu fren sistem ile sürülmektedir.18 inç olan jantlarına, Pirelli P Zero lastikler takıldığı görülmektedir. Aracın yakıt sisteminin ise Direct Injection yöntemiyle yapılacağı belirtilmiştir. Aracın tankı da 57 litreye kadar yakıt konulmasına izin vermektedir.

Tasarım Özellikleri

Volvo P1800’de aks mesafesi 2446 mm olarak ayarlanmıştır. Aracın toplam uzunluğu 4203 mm, genişliği 1748 mm, yüksekliği 1220 şeklinde ölçülürken, tekerlekleri ise Center Wheel olmaktadır.  İki kişilik olarak tasarlanan araç, iç tasarım bakımından da konforlu bir sürüşü desteklemektedir. Aracın kompartıman dairesi de genişletilerek, sürücü ve yolcuya daha geniş bir alan sunulmaktadır.

2021 Volvo P1800 Cyan

Tüm bu özellikleriyle Volvo P1800 Cyan, motor gücü ve performans bakımından sürücülere üstün sürüş kabiliyeti sunmaktadır. Bu durum, pahalı olacağı tahmin edilen fiyatıyla da oldukça orantılı olmaktadır. Gerek iç, gerek dış tasarımı bakımından da şık ve estetik bir görünümü olan araç, bilinmeyen özelleştirme seçeneklerine de sahiptir. Ancak bu özelleştirmelerin, araç rengi ve iç tasarım değişikliği gibi konularda olacağı da ileri sürülebilir. Bu nedenle aracın üretime geçip, satışa sunulması ardından oldukça fazla satacağı ve hakkında konuşturacağı tahmin edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git