Oto Kokpit

40 Bin TL’ye Kadar Alınabilecek En Mantıklı Arabalar (2021)

40 Bin TL’ye Kadar Alınabilecek En Mantıklı Arabalar (2021)

İkinci el otomobil konusunda sizlerden gelen ilgi üzerine ikinci yazımızı da hazırladık. Bu sefer 40 bin TL’ye kadar alınabilecek en mantıklı otomobilleri listeledik. Bunu yaparken mümkün olduğu kadar bütçe dostu olan ve ilerleyen yaşına rağmen sizleri üzmeyecek mantıklı arabaları ele almaya çalıştık.

1- Chery Kimo

Chery Kimo
Ülkemizde Çin menşeili arabalar pek yer bulmadı. Fakat Chery Kimo bunlar arasında biraz daha alınabilir araç olarak yollarda çokça gördük. Bu aracı belirttiğimiz fiyatta 1.3 litre benzinli motoruyla alabilirsiniz. Hem yüksek modelli otomobil sahibi olursunuz hem de ABS, Klima, Hidrolik direksiyon, Hava Yastığı gibi donanımlara da standart olarak kavuşmuş olursunuz. Fakat bu araç daha çok küçük aileler ya da şehir içi sürüşü hedefleyenler içindir.

2- Chevrolet Kalos

Chevrolet Kalos
Avrupa pazarından çekilmesiyle akıllarda soru işareti bırakan Chevrolet’in Kalos modelini 1.2 lt ve 1.4 lt benzinli motoruyla tercih edebilirsiniz. Fakat çok temizini bu fiyatlara bulmanız zor. Parça konusunda ise GM üretimi olduğu için zorluk yaşamazsınız.

3- Citroen Saxo

Citroen Saxo
Citroen’in bu fiyatlarda alınabilecek en mantıklı aracı Saxo’dur. 1.4 litre benzinli versiyonu daha sorunsuz iken 1.5 litre dizel seçeneği de bulunuyor. Fakat benzinli almak daha mantıklı olabilir.

4- Dacia Logan ve Solenza

Dacia Logan ve Solenza
Bir yerde uygun fiyatlı araç konuşuluyorsa Dacia daima orada vardır. Logan modeli 1.4 litre benzin veya 1.5 litre dCi dizel motoru ile alınabilir dururken Solenza’nın 1.4 litre benzinli modelini temiz bulmak daha mümkün duruyor.

5- Daewoo Nexia

Daewoo Nexia
Güney Kore’nin yüzü gülmeyen Daewoo’nun bir zamanlar ülkemizde çokça satılan Nexia modelini 1.5 litre benzinli modeliyle alabilirsiniz. Fakat yedek parça konusunda sıkıntı yaşamanız muhtemel duruyor.

6- Fiat Albea ve Siena

Fiat Albea ve Siena
Belirttiğimiz aralıkta en alınası araçlar Fiat markasının altında barınıyor. Bunlardan ikisi Albea ve Siena. Her ikisi de ülkemizde taksi olarak sıkça kullanıldığı yıllar olduğu için bu araçları alırken taksi çıkması olmamasına dikkat edilmesi lazım.

7- Fiat Marea ve Brava

Fiat Marea ve Brava
Fiat ailesiyle devam edelim. Amacınız konfor, donanım ve güvenlik ise o zaman sedan kasa Marea ve hatchback kasa Brava modellerine yönelebilirsiniz. İkisi de elektronik olarak nazlı araçlardır. 1.6 litrelik motoru alınabilir ama 2.0 hlx’ten uzak durulması gerekir.

8- Fiat Palio

Fiat Palio
Palio, Türkiye pazarının en popüler modellerinden birisiydi. Şuan temizini bulmak çok zor ama 1.2 litre benzinli veya iyi baktırmak şartıyla 1.3 dizel motorlu seçeneği alınabilir. Fakat dizel seçeneği daha çok şirket aracı olarak kullanıldığı için tercihin benzini motordan yana olması daha sağlıklı olacaktır.

9- Fiat Tempra

Fiat Tempra
Vee bir Fiat daha…
Tempra esasında Fiat’ın elektronik araç furyasını en iyi gerçekleştirdiği araçlarından birisiydi. Zamanının en gözde araçlarından birisi olan Tempra’nın şuan temizini bulmak çok zor. Olurda denk getirebilirseniz. 1.6 litrelik benzinli seçeneğini alabilirsiniz.

10- Fiat Tipo ve Uno

Fiat Tipo ve Uno
İkinci el otomobil fiyatlarının tırmandığı bu piyasada alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi Fiat Uno’dur. Bu araca 40 bin TL verin tabi ki demiyoruz. Fakat 20-30 bin aralığında mutlaka bu aracı değerlendirebilirsiniz. Daha konforlu ve güvenli olsun diyorsanız Tipo’da alabilirsiniz. Uno alırken 1.4 litre S versiyonunu Tipo’da ise 1.4 litre veya 1.6 litre benzinli seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

11- Ford Fiesta

Ford Fiesta
Ford, belirttiğimiz aralıkta aslında birkaç araca sahip. Fakat en mantıklı aracı Fiesta olacaktır. 2000-2001 model 1.25 lt Flair paketini alabilirsiniz. Ya da 2005 model 1.4 dizel seçeneği de değerlendirilebilir.

12- Honda Civic

Honda Civic EG
40 bin TL’ye kadar esasında temiz bir Honda bulmak çok zor. Fakat şu aralar fiyatlar sabit durumda ve Euro Civic ya da daha eski kasa olan EG Civic temizini bulmak zor olsa da düşünülebilir. Özellikle EG kasa Civic daha eski olduğu için fiyatları belirttiğimiz aralığa girebiliyor.

13- Hyundai Accent

Hyundai Accent
İlk nesil Accent nam-ı diğer yumurta kasa Accent, 1.3 litre ya da 1.5 litre benzinli motoruyla iyi bir araştırma ve pazarlıkla 40 bin TL’ye alınabilecek bir otomobildir.

14- Mazda 323

Mazda 323
Mazda’nın pek bilinmeyen yüzlerinden birisi 323 modelidir. 1.5 litre benzinli modeli ya da bir eski neslin 1.6 lt benzinli seçeneği belirttiğimiz fiyata kadar temizi bulunabilirse tercih edilebilir.

15- Opel Astra ve Corsa

Opel Astra  F ve Corsa B
Opel’in Türk kullanıcısındaki izlenimi genellikle iyidir. Bu kapsamda F kasa Astra’nın 1.4 lt ve 1.6 lt benzinli seçenekleri değerlendirilebilir. Veyahut B kasa Corsa’nın 1.2 lt ve 1.4 lt benzinli seçenekleri de alınabilir. Fakat her iki araçta elektronik anlamda sorun çıkarabileceği göz önüne alınarak mekanik ve elektronik anlamda sorunsuz olanını bulmak lazım.

16- Peugeot 106 ve 206

Peugeot 106 ve 206
Elektronik aksamı genellikle nazlı olan markalardan birisi de Peugeot’dur. Belirttiğimiz fiyat aralığında 106’nın XR ve Quicksilver paketi 1.4 litre benzinli olarak 206 modeli ise 1.4 lt benzinli ve 1.4 dizel seçeneğiyle alınabiliyor. Fakat ikisi arasında 106’nın temizini bulmak daha mümkün olabiliyor.

17- Renault Clio, R 19 ve Megane

Renault Clio, R 19 ve Megane
Renault cephesinde ise Clio modeli alınabilir duruyor. Fakat sedan kasası Symbol taksi olarak bir zamanlar kullanıldığı için buna dikkat etmek lazım. Öte yandan hatchback Clio’nun 1.4 litre benzinli modeli alınabilir. Ayrıca Megane 1 kasa da 1.6 litre benzinli seçeneği de temizi olmak kaydıyla tercih edilebilir. Fakat bu fiyata en mantıklı Renault tabi ki R 19 olacaktır. 1.4 lt ve 1.6 lt benzinli motor seçeneğini mutlaka listenize ekleyiniz.

18- Skoda Felicia

Skoda Felicia
Skoda cephesinde Felicia modeli 1.3 lt motoruyla tercih edilebilir. Polo Classic ile ortak parçaları paylaşan bu aracı düşünebilirsiniz.

19- TOFAŞ Doğan SLX

TOFAŞ Doğan SLX
Vee tabi ki bir TOFAŞ. Bütçeyi 40 bin TL’ye kadar olan takipçilerimiz temiz ve bakımlı Doğan SLX alabilir. Neden SLX? Donanımsal olarak bu araç daha iyi ve satışta elinizden daha hızlı çıkabilir. Yine de tercih meselesi…

20- Toyota Corolla

1999 Toyota Corolla
Toyota cephesinde 40 bin TL bandında kadar alınabilecek tavsiyelerimizden birisi de Corolla’dır. 1.3 lt ve 1.6 lt benzini motoruyla bu araç hala ülkemizde alınabilecek en mantıklı otomobillerden birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]