Oto Kokpit

289 Beygirlik 4×4 Skoda Fabia RS Rally2 Teknik Özellikleri Açıklandı

Skoda Fabia RS Rally2 tanıtıldı. Skoda’nın mini hothatch modeli Fabia RS iki nesildir üretilmiyor. Dördüncü nesil Fabia içinde seri üretim RS’te henüz netleşmedi. Fakat tam donanımlı ralli aracı olarak Skoda Fabia RS Rally2 modeli lanse edildi. Fabia RS Rally2, Çek Cumhuriyeti’nin Mladá Boleslav şehrinde yer alan Skoda fabrikasında montajı yapılmış. Tepeden tırnağa FIA yönetmeliklerine göre üretilen bu aracı yakından tanıyalım.

Skoda Fabia RS Rally2 Teknik Özellikleri

Skoda Fabia RS Rally2 Teknik Özellikleri

Skoda Fabia RS Rally2 tam anlamıyla Skoda Motorsport ekibinin eseri olmuş. Fabia RS Rally2‘nin kalbinde 1.6 litre turbo benzinli motor bulunuyor. Akıllara direkt “VW Grubunda 1.6 TSi motor mu vardı?” sorusu gelecek. Bu ünite güncel EA888 kodlu 2.0 TSI motorun alt yapısını kullanıyor. Fabia RS Rally2 için 289 beygir 430 nm tork güç ürettiğini belirtelim.

Dört tekerden çekiş sistemine sahip olan Skoda Fabia RS Rally2 modelinde 5 ileri sıralı şanzıman bulunuyor. Performans verileri açıklanmasa da bu aracın çok iyi değerlerde olduğunu tahmin etmek çokta zor değil. Sonuçta kendisi ralli aracı.

Skoda Fabia RS Rally2 Özellikleri

Skoda Fabia RS Rally2 modelinde iki farklı fren ve jant kombini bulunuyor. Eğer bu araç asfalta çıkacak olursak 18 inçlik jantlar takılıyor. Fren olarak ise önde 355 milimetre, arkada 300 milimetre fren diskleri yer alıyor. Çakıl gibi zorlu etaplar için 15 inçlik jantlar ve hem ön hem de arkada 300 mm frem diskleri takılacak. Son olarak bu araçta 82,5 litre yakıt deposunun olduğunu belirtip görsellere geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Fabia RS Rally2 için 289 beygir 430 nm tork güç üretiyor.

Fabia RS Rally2, Çek Cumhuriyeti'nin Mladá Boleslav şehrinde yer alan Skoda fabrikasında üretildi.