Oto Kokpit

2024 Yeni Kia Seltos Özellikleri ile Tanıtıldı

Canlı Plüton Mavisi ile parıldayan yenilenen 2024 Kia Seltos, kompakt SUV’nin büyük değişikliklere uğradığı 2022 Los Angeles otomobil Fuarında görücüye çıktı. Hareket halindeyken hayattan zevk alan tüketicilere hitap edecek şekilde tasarlanan Seltos, dış tarafındaki rafine tasarımı sayesinde daha hâkim bir duruş sergiliyor, içeride ise segmentte bir ilk olan panoramik ekran, fütüristik ve modern kabinin en önemli parçası. Kaputunun altında canlı bir aktarma organı ve seriye eklenen yeni X-Line donanımıyla Seltos, şehir manzaralarına gidip gelmekten yoğun şehir sokaklarında gezinmeye, sörf gezisinde sahil boyunca araba sürmeye kadar her türlü maceraya lezzet katıyor.

2024 Yeni Kia Seltos Özellikleri

Önden çekişli ve dört tekerlekten çekişli konfigürasyonlarda mevcut olan 2024 Seltos ’un 2023’ün ilk yarısında showroomlara çıkması bekleniyor.

2024 Kia Seltos’ u küçük SUV’ lerin kalabalık alanı arasında taze tutmak için bir dizi dış detay, fütüristik ve teknik şekillerle düşünceli bir şekilde yenilendi:

  • Daha büyük kaplan burnu ızgarası genişliği vurgular ve Seltos’a daha güçlü bir görünüm kazandırır, ön ızgara mevcut tam projeksiyonlu LED farlarla çevrilidir.
  • Ön tampondaki yeni sert şekiller, Seltos’a daha güvenli ve sağlam bir duruş kazandırıyor.
  • Dikey şekilli sis farları, daha temiz bir görünüm için gündüz yanan farlarla entegre edilmiştir.

2024 Yeni Kia Seltos Kokpiti

Seltos’un iç mekânı, parlak ekranlar ve temiz, geometrik şekillerle fütüristik bir hava veriyor:

  • 10,25 inçlik gösterge paneli ile 10,25 inçlik orta ekranı birleştiren segment birincisi panoramik ekran mevcut
  • Dijital gösterge yükseltmeli yeni 4,2 inç gösterge paneli
  • Yeni ön panel kaplaması, Seltos’un dış tasarımdaki yatay tasarım öğeleriyle aynı çizgide

Denenmiş ve Gerçek Mühendislik

2024 Seltos konforlu, yetenekli ve güven veren bir deneyim sunmaya devam ediyor. Turbo şarjlı motor, daha yumuşak sürüş ve kullanım için güçte bir artış ve yeni bir şanzıman alır.

  • Gözden geçirilmiş Gamma 1,6 litre turbo GDI dört silindirli motor, 8 vitesli otomatik şanzımanla birlikte toplam 195 beygir gücü için 20 ekstra beygir ile daha canlı bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }