Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa MINI Countryman Geliyor

2024 Yeni Kasa MINI Countryman Geliyor

Üçüncü nesil yeni kasa MINI Countryman modelinin prototip hali kamuflajlı şekilde testlerde görüntülendi. Yepyeni bir kimlikle gelecek olan bu küçük SUV, BMW X1 ve X2 modelleriyle ortak şasiyi kullanacak olup Bavyeralının Almanya Leipzig’te bulunan fabrikasında üretilecek.

2024 Yeni Kasa MINI Countryman

MINI ailesinin Crossover SUV modeli olarak 2010 yılında lanse edilen Countryman, Audi Q2, BMW X1, Mercedes GLA gibi rakiplerine karşı 2010 yılında R60 kodlu kasasıyla üretilmişti. SUV trendi içerisinde tutunabilen bu araç 2017 yılında F60 kodlu ikinci nesline kavuştu. 5 yıldır da aynı karoserle varlığını sürdüren bu araç üçüncü nesliyle yollara çıkmak için hazırlıklar yapıyor.

2024 Yeni Kasa MINI Countryman Ne Zaman Çıkacak?

Nürburgring pistinde yapılan testlerde görüntülenen yeni kasa MINI Countryman, yenilenen tasarım kimliğiyle yollara çıkacak. Tabi görsel anlamda MINI ailesinde büyük farklılıklar olmadığı için Countryman de bizleri çok şaşırtacak bir yüzle karşımıza çıkmayacak. Fakat tepeden tırnağa yenilenmiş bir araç bizleri bekliyor.

2024 Yeni Kasa MINI Countryman Ne Zaman?

2024 yeni MINI Countryman modelinde şarj edilebilir hibrit motor seçeneklerinin yüksek güçle gelmesi bekleniyor. Öyle ki 1.5 litrelik üç silindirli turbo benzinli üniteye eşlik edecek elektrikli motorla 318 beygir gibi güçlü Countryman kullanıcıya sunulabilir. Araca dair şimdilik aktaracaklarımız bu kadar. 2023 yılı sonuna doğru tanıtılması beklenen aracın hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }