Oto Kokpit

2024 Yeni Hyundai Kona Electric Görüntülendi – Yeni Kona (MK2) Ne Zaman Gelecek?

2024 Yeni Hyundai Kona Electric Görüntülendi – Yeni Kona (MK2) Ne Zaman Gelecek?

2024 yeni Hyundai Kona Electric, Hyundai-Kia ailesinin Almanya’daki merkezinde testlerde görüntülendi. Kamuflajlı yüzüyle casus kameralara yakalanan bu araçta ağır kamuflaj olduğu için detaylar görünmüyor. Hyundai ailesinin Crossover SUV modellerinden birisi olan Kona, 2023 yılı itibariyle hem ikinci kasasına kavuşacak hem de elektrikli modelinin yeni versiyonunu tanıtacak.


2024 Yeni Hyundai Kona Electric

2024 Yeni Hyundai Kona Electric

Elektrikli yeni kasa Hyundai Kona ağır kamuflaj altında görüntülendi. Aracın tasarımına dair net bilgi yoktur. Fakat beklentilere göre yeni kasa Kona Electric, Ioniq 5 modelinin küçük versiyonu olarak gelmesi bekleniyor.

Yeni Kona electric teknik alt yapısının güncel Kia Niro EV modeliyle paylaşması bekleniyor. Yani 64.8 kwh bataryalı 204 ps 201 beygir güç üreten elektrikli motordan bahsediyoruz. Söz konusu ünite, Niro EV için 463 kilometre menzil sunuyor. Yaklaşık verilerin yeni kasa Kona Electric içinde geçerli olması bekleniyor.

2024 Yeni Hyundai Kona Electric Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Hyundai Kona Ne Zaman Gelecek?

Yeni kasa Hyundai Kona tasarım ve donanım anlamında büyük değişimlerle gelecek. Aracın genel tasarım yapısı güncel Hyundai modellerinden uzak olmayacak. Aracın yollara çıkışı için 2023 yılı gösteriliyor. Yani çok uzun süre beklemeyeceğiz. Büyük bir ihtimal önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinden itibaren tanıtım zamanı netleşecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Hyundai Kona Electric, 2023 yılı içerisinde yollara çıkması bekleniyor.