Oto Kokpit

664 BG’lik Elektrikli 2024 Chevrolet Silverado EV Tanıtıldı

ABD, Avrupalı otomobil üreticilerinin elektrikli araç konusundaki büyük adımlarının gerisinde kalmadığını ürettiği yeni araçlarıyla gösteriyor. Chevrolet, A’dan Z’ye bütün modellerinde elektrikli dönüşümü gerçekleştiriyor. Bu kapsamda yeni Chevrolet Silverado EV modelini üreten ABD’li firma oldukça iddialı ve güçlü bir araç hazırlamış. İşte detaylar…


2024 Chevrolet Silverado EV

Elektrikli Chevrolet Silverado EV çok güçlü ve menzil anlamında verimli bir motorla lanse edildi. Ultium adlı yeni bataryaya sahip olan bu araç 664 beygir 1057 nm tork güç üretiyor. Büyük bir cüsseye sahip olmasına karşın performans anlamında bu araç oldukça iyi. Silverado EV, 0-60 mil yani 0-96 km/s hızlanması 4.5 saniye de tamamlıyor. Evet yanlış okumadınız bu dev pikap’ın hızlanması bir spor otomobil kadar kısa sürüyor!

2024 Chevrolet Silverado EV Fotoğrafları

Menzil kısmında da veriler gayet tatminkar. Tam dolu pille Chevrolet Silverado EV, 400 mil yani 644 kilometre menzil sunuyor. Ayrıca 350 kW’a kadar DC hızlı şarj desteği sunan bu araç, hızlı şarj istasyonunda sadece 10 dakikalık şarjla 160 km menzil özelliğine de sahip olduğunu belirtelim.

Chevrolet Silverado EV nihayetinde ticari bir araç ve asıl önemli teknik verileri de bu alanda öne çıkıyor. Bu kısımda da 590 kg’a kadar yükleme kapasitesi sunan Silverado EV, 4.5 tona kadar çekme kapasitesi de sunuyor.

2024 Chevrolet Silverado EV Kokpiti

Genel anlamda sunulan donanımlara baktığımızda ise;
24 inçe kadar jant seçenekleri,
11 inçlik dijital gösterge paneli,
17 inçlik diyagonal LCD multimedya ekranı,
adaptif havalı süspansiyonlar,
iç ambiyans aydınlatma,
elektrikli ayarlanabilir hafızalı ön koltuklar,
ısıtmalı ön ve arka koltuklar,
akıllı cihazlar için kablosuz şarj alanı,
BOSE ses sistemi gibi özellikler yeni Chevrolet Silverado EV modelinde bulunuyor.

2024 Chevrolet Silverado EV hakkında genel bilgileri aktardık. Bu araç 2023 Baharında satışa sunulması beklenen bu aracın baz versiyonunun 40 bin dolardan başlayıp en üst pakette 105 bin doları aşması bekleniyor. Sırada foto galeri var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }