2023 Yeni Koenigsegg CC850 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

2023 Yeni Koenigsegg CC850 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Koenigsegg Markası 20 yıl aradan sonra yeni, hızlı ve seri modelinin tanıtımını yaptı. Tüm dünyada üretim sayısının maksimum 50 adetle sınırlandırıldığı belirtilen model, Kurucu ortaklardan Christian Von Koenigsegg’in 50. Doğum günü kutlamasında tanıtılarak üretim adedi 50 sayıda sınırlandırıldı. Firma yeni modelin, ilk ürettikleri modelden esinlendiğini belirterek tasarlandığını açıkladı. Modelin dünyanın en hızlı aracı olduğu ispatlandı. İlk modelden esinlenen yeni model, geliştirilen teknolojiler kullanarak hız performansına ulaşıyor. Yeni modelin manuel vitesli oluşu, otomobil tutkunlarının dikkatini çekiyor. Markanın ilk modeli olan C8S modeliyle tasarlanan yeni model 2023 Koenigsegg CC850, tanıtıldığı andan itibaren performansı beğenilmiştir. Model sportif özellikler sunuyor.

2023 Yeni Koenigsegg CC850 Teknik Özellikleri

2023 Yeni Koenigsegg CC850 Teknik Özellikleri

Yeni Koenigsegg CC850 modelinde V8 Motor ve turbo şarj kullanılıyor. Yakıt ünitesine iki farklı yakıt türüyle tüketim sağlanıyor. E 85 Türü 1,385 beygir gücüne sahip. Standart motorda 1,185 beygir gücü bulunuyor. Maksimum elde edilen tork 1,385 Nm olarak üretiliyor.

Spor tasarıma ve yüksek yarış gücüne sahip modelin ağırlığı 1,385 kilogramdır. Tüm dış yapı karbon fiberden oluşuyor. Maksimum performansı oluşturmak için tasarım yapısı teknik işçilik ve teknik formüllerle hesaplanarak oluşturulmuştur. Tasarım sonrası, hız, dayanıklılık, verim, yol tutuş, motor gibi farklı testlerden geçirilen aracın, tüm performans ve üretim özellikleri test edilerek, onaylanarak, kalitesi de kanıtlanmıştır. Yeni Koenigsegg CC850 tasarım aşamasından sonra, çarpışma testlerinden başarılı çıkarak üreticilerin gururunu sağlamış ve özgüven oluşturmuştur. Önceki tasarımın dışına, ufak performansı artırıcı dokunuşlar yapılmıştır. Yeni modelde difüzör tasarımı ve pürüzsüz tampon dokunuşları daha şık sunumu sağlamıştır. İç tasarımında kullanılan kırmızı deri koltuklar, araca spor hava vererek estetik değer katıyor.

Yeni Koenigsegg CC850 Kokpiti

2023 Yeni Koenigsegg CC850 Öne Çıkan Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Yeni Koenigsegg CC850 modelinde karbon fiber, özellik iç tasarımda da yoğun oranda kullanılıyor. Kırmızı deri, görsel açıdan sportif farklılık sağlıyor. Çevre görüş kamerasının geniş açılarıyla, aracın her yönü gözlenebiliyor. Klima kontrolü, Apple Carplay ve kablosuz şarj imkânı, araç içinde kumandayla kolaylıkla yapılıyor. Manuel vites bulunan araçta, diğer şanzıman sisteminin desteklediği otomatik vites sistemi de bulunuyor. İhtiyaca göre kullanım ayarlanabiliyor. Fiyatı netleşmeyen aracın satış fiyatının, başlangıç rakamının 3 milyon euro olacağı düşünülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.