Oto Kokpit

2023 Yeni Kasa Mercedes-AMG GT Görüntülendi

2023 Yeni Kasa Mercedes-AMG GT Görüntülendi

Mercedes’in efsane modellerinden AMG-GT ikinci nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni kasa Mercedes-AMG GT prototip modeliyle testlerde görüntülendi. Aston Martin Vantage, Porsche 911 gibi araçların rakibi olan AMG-GT için geliştirme süreci devam ediyor. Önümüzdeki sene yollara çıkması beklenen aracın hakkındaki ilk bilgilere bakalım.


2023 Yeni Kasa Mercedes-AMG GT

Adını Grand Tourer’dan alan ve Mercedes’in en can alıcı modellerinden olan AMG GT ile 2014 yılında tanıştık. Üretimi 2021 yılında sonlandırılan ilk nesil Mercedes-AMG GT‘nin kökeni SL’e dayanıyor. Daha sonra SLR McLaren ile varlığını devam ettiren akabinde ise Mercedes-Benz SLS AMG’ye dönen bu araç en son “AMG GT” adını aldı. Şimdi ise ikinci jenerasyonuyla varlığını sürdürecek.

2023 Yeni Kasa Mercedes-AMG GT Ne Zaman?

2023 Mercedes-AMG GT‘nin casus fotoğrafları yakın zaman öncesinde internete düştü. Kamuflaj altında fazla bir detay bizlere vermese de daha minimal aydınlatma grubu ve önceki nesle nazaran daha küçük ön ızgara ile geleceğini söyleyebiliriz. Kendisi hakkında birçok konu gizemini korusa da motor seçenekleri arasında 4.0 litrelik V8 çift turbo benzinli motorun varlığını sürdüreceği bekleniyor. Mercedes-AMG GT 55 ile 470 beygir, Mercedes-AMG GT 63 ile 577 beygirlik güç versiyonlarının olacağı öngörülüyor. Ayrıca V6 benzini motora entegre edilmiş elektrikli üniteyle 831 beygirlik en güçlü versiyonun olması da muhtemel seçenekler arasında görülüyor. Tabi bunların hepsi şuan tahminden öteye gidemiyor.

2023 Yeni Kasa Mercedes-AMG GT Ne Zaman Çıkacak?

Son olarak yeni kasa Mercedes-AMG GT’nin 2023 yılı içinde lansmanının yapılması bekleniyor. Gelişmeler oldukça güncellemeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }