Oto Kokpit

2023 Yeni Kasa Hyundai Accent (MK6) Görüntülendi

2023 Yeni Kasa Hyundai Accent (MK6) Görüntülendi

Altıncı nesil Accent yollara çıkmak için hazırlanıyor. 2023 yeni kasa Hyundai Accent prototip versiyonuyla testlerde görüntülendi. Ağır kamuflaj altında geliştirmeleri süren aracın görüntüleri sızdırıldı. Uzun süredir Türkiye pazarında bulunmayan bu aracın yeni neslini ülkemizde görebiliriz. İşte detaylar…

2023 Yeni Kasa Hyundai Accent Ne Zaman Çıkacak?

Hyundai Accent, 1994 yılında Türkiye yollarıyla buluştu. Excel modelinin yerini alan kompakt sedan otomobil, 1999 yılında ikinci nesline kavuştu. Başarılı kitleye ulaşan Accent, 2005 yılında MC kodlu meşhur üçüncü neslini üretti. Bu kasa popülerliğini iyice artırdı. 2010 yılında ise radikal tasarım değişimi ve geliştirilmiş motor seçenekleriyle dördüncü nesli lanse edildi. Aynı başarılı çizgiyi bu kasa da devam ettirdi. 2017 yılında üretilen beşinci nesil Türkiye pazarına giriş yapmadı. Sıra altıncı neslinde ve bu aracın Türkiye yollarına çıkacağına dair beklentiler bulunuyor.

2023 Yeni Kasa Hyundai Accent

Elantra’nın küçüğü olarak bilinen ve filoların vazgeçilmez araçlarından olan Hyundai Accent, prototip haliyle testlerde görüntülendi. Markanın altıncı nesil Accent modeli olarak varlığını temsil edecek bu aracın tasarımında güncel Elantra’nın hatlarını görebiliyoruz. Her ne kadar kamuflaj altında olsa da C sütunundaki yapı ve stop grubu küçük izler veriyor.

2023 Yeni Kasa Hyundai Accent Ne Zaman?

Yeni kasa Hyundai Accent‘in motor seçeneklerine dair de henüz net bilgi bulunmuyor. Fakat beklentiler güncel 1.5 litre benzinli ve 1.6 dizel motorların kullanılacağı yönde oluyor. Yine aynı şekilde güncel manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri de varlığını koruyabilir. Araca dair ilk bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın tanıtımı yapıldığı zaman Türkiye detayları da netleşecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }