Oto Kokpit

2023 Yeni Kasa Ford Ranger Özellikleri ile Tanıtıldı

Ford ailesinin pikap dünyasındaki temsilcisi Ranger tamamen yenilendi. Abisi Raptor’a benzeyen far yapısıyla gelen yeni kasa Ford Ranger, önümüzdeki yıldan itibaren Ford’un Tayland ve Güney Afrika’daki fabrikalarında üretimi gerçekleşecek. İşte detaylar…


2023 Yeni Kasa Ford Ranger Özellikleri

T6 kasa koduyla 2011 yılında üretilen Ford Ranger, 10 yıldır yüz değiştirerek varlığını sürdürdü. Şimdi de yepyeni tasarımıyla karşımıza çıktı. Önceki nesil Ranger’dan 50 mm daha uzun aks aralığı ve 50 mm daha geniş yapıyla gelen araç sunulan motor seçenekleri şu şekilde olacak:

Benzinli olarak 2.3 litrelik turbo beslemeli EcoBoost ünitesi yer alacak.

2023 Yeni Kasa Ford Ranger Fotoğrafları

Dizel cephede ise; 2.0 litre EcoBlue, 2.0 litre EcoBlue twin-turbo ve 3.0 litre V6 turbo üniteler bulunacak. Bu motorlara 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik ve 10 ileri otomatik şanzımanlar eşlik edecek.

Yeni Ford Ranger donanımlarına dair öne çıkan noktalarına baktığımızda;
Ford Ranger da ilk kez matrix LED farlar yer alacak,
360 derecelik çevresel görüş kamerasına yine Ranger için yeni dış bölge aydınlatma sistemiyle kullanıcıya sunulacak,
yaşam alanında dijital gösterge paneli, ortada ise donanıma göre 10.1 inç veya 12 inçlik dokunmatik ekranlar sunulacak,
SYNC™ 4 alt yapısıyla gelecek olan yeni nesil Ranger’da mobil cihazlar üzerinden uzaktan çalıştırma, araç durum bilgisi ve uzaktan kilitleme-açma gibi özelliklerde kullanıcıyla buluşturulacak.

2023 Yeni Kasa Ford Ranger Kokpiti

Ayrıca güncel konfor ve teknolojik diğer özelliklerde yeni kasa Ranger‘da sunulacak. Şimdilik yeni Ranger’a dair aktaracaklarımız bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın Avrupa ve Türkiye satışına dair bilgiler paylaşılmadı. Gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }