Oto Kokpit

2023 BMW X7 M60i Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

M serisi yeni kalesi ile tanışıyor! BMW sevenlerin uzun süredir beklediği haber ve görseller geçtiğimiz gün yayınlandı. Bununla birlikte aracın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında da detaylı bilgilere yer verildi. İşte tüm bilinmeyenleri ile birlikte BMW X7 M60i!

2023 BMW X7 M60i Teknik Özellikleri

Sportif tasarımı şıklıkla bir araya getiren yeni nesil BMW X7 M60i, 530 beygirlik gücü ile olağanüstü bir performans vaat ediyor. Geçtiğimiz yıllarda bu araç motor ve tasarımı hakkında pek çok farklı görsel öne çıkarılmıştı. Geldiğimiz noktada ise bu görsellerin bütünüyle yanlış olduğunu ve daha çok bu araçta M çizgilerini gördüğümüzü de belirtmek gerekiyor.

Dilerseniz aracın iç mekan detayları ile başlayalım. BMW mühendisleri M serisinin kendi ambiyans aydınlatma teknolojisinde yeni bir çağa geçiş yapmışlar. İlk dikkat çeken özelliği araca adımınızı attığınız anda ki genişlik hissiyatı. Bu hissiyatı araç içi detayları ile pekiştirmişler. Bunun dışında tamamen dijital kokpiti ile bir uzay üssünde gibi hissetmenizi sağlıyor.

İç tasarımda BMW işletim sistemi de dikkatlerden kaçmıyor. BMW iDrive; BMW’nin bütün rakipleri tarafından taklit edilen bir işletim sistemi olarak ön plana çıkıyor. Özellikle sürüş kolaylaştırma özelliği, multimedya faaliyetleri, sezgisel kullanıcı deneyimleri, sesi algılayarak müdahale etme seçeneği gibi pek çok ayrıcalığa da ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik iDrive kullanıcıları bu iletişimi araç içerisinde en fazla değer verdikleri ekipman olarak tanımlıyorlar.

Dış tasarımında ise çok agresif bir M serisi görmek mümkün oluyor. Özellikle karakteristik M serisi mazgalları ve çoklu ışık teknolojisi ile dinamik bir araç kullandığınızdan emin oluyorsunuz. Yandan görünüşü ise öne göre daha atletik çizgiler barındırıyor. Muadillerine kıyasla çok daha iri ve heybetli olan bu araç dinamik çizgilerle belli bir klaslık kazanmış durumda. Aynı zamanda yandan bakıldığında da havalandırma yanında yer alan M logosunu görmek mümkün oluyor. Başka bir deyiş ile bu araca her nereden bakarsanız bakın sportif ve agresif çizileri bir arada görmeniz mümkün olmaktadır.

2023 BMW X7 M60i Özellikleri

Orijinal BMW Ekipman ve Aksesuarları

Her ne kadar BMW X7 M60i ile kendi çizgisinde çok başarılı bir araç olarak ön plana çıksa da kişiselleştirilebilir pek çok ürün seçeneği de sunmakta… Özellikle değiştirilebilir kışlık jant lastik seti, port bagaj ekipmanı ve elbise askısı gibi pek çok seçeneği ile de ön plana çıkıyor. Uzun mesafe yolculuklarının olmazsa olmazı olan bu ekipmanları edinerek deneyiminizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

2023 BMW X7 M60i Fiyatı

Bu rüya aracın Türkiye fiyatı henüz netlik kazanmadı. Türkiye’de araç fiyatları söz konusu olduğunda sıklıkla değişen rakamlar söz konusu olduğunda da tahmini bir rakam belirtmek biraz zor olabiliyor. Yine de BMW tarafından belirtilen Avrupa (başta Almanya olmak üzere) satış fiyatının: 127.200 Euro olduğunu belirtebiliriz.

Bu rakamdan hareketle 9.500.000 – 11.000.0000 TL civarı bir rakamdan Türkiye’de satışa sunulacağını ön görebiliyoruz. Yine de net rakam hakkında bilgi sahibi olmak için biraz daha beklememiz gerekebilir.

2023 BMW X7 M60i Kokpiti

2023 BMW X7 Teknik Özellikleri

Motor: 4.4 lt V8 530 ps 750 nm tork
Şanzıman:8 İleri StreptronicSport Şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 4.7 saniye – Maksimum hız: 250 km/s
WLTP standartlarına göre ortalama tüketim:12,9 litre
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik:5181 mm / 2000 mm / 1835 mm
Bagaj Hacmi:750
Boş Ağırlık:2675 kg

Mevcut teknik özelliklere ek olarak şu konunun da altını çizmek yanlış olmayacaktır. Özellikle BMW 2022 yılı sonrası piyasaya sürdüğü her araçta çevreci motor teknolojisinden destek almaktadır. Özellikle araç markaları söz konusu olduğunda 2025 yılından sonra araçların hızları güvenlikleri kadar önemli olan bir diğer konu ise karbon ayak izleri olacağa benziyor. BMW bu durumun farkında olarak araştırma geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }