Oto Kokpit

2023 Bentley Bentayga Odyssean Edition Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Londra’dan yeni SUV modeli geldi. İngiliz devi Bentley markası tarafından tanıtımı yapılmış olan Bentley Bentayga Odyssean Edition isimli yeni otomobil modeli hem teknik özellikleri hem de iç ve dış görünüşü ile görenleri etkilemeyi başardı. Kaputun altında yer alan hibrit ünite ise sessizliği güç ve çevrecilik ile buluşturdu. Peki; Bentley Bentayga Odyssean Edition teknik özellikleri neler?

2023 Bentley Bentayga Odyssean Edition Teknik Özellikleri

Bentley Bentayga Odyssean Edition Teknik Özellikleri ve Fiyatı

İlk olarak 2021 yılında karşımıza çıkan Odyssean sürümleri Bentley’in Flying Spur isimli modelleri için gelmişti. Ancak gelen son bir açıklama ile bu sürüm Bentley’in sevilen modelleri arasında yer alan ve SUV kasa tipi ile etkileyen Bentayga modeli için de duyuruldu.

Bentley Bentayga Odyssean Edition modelinin kaputunun altında sakladığı hibrit ünitesinde 3.0 litre hacminde TFSI V6 içten yanmalı 462 PS motorun yanı sıra, 100 kW güce sahip elektrikli motor bulunuyor. Bu iki motorun kombine bir şekilde çalışması ile ortaya çıkan güç, ilgili SUV modelinin 0-100 km/s arasına yalnızca 5,3 saniyede ulaşmasına olanak sağlıyor.

Maksimumda 254 km/s hıza ulaşmayı başaran bu araç elektrik motoru ile 45 km menzili de kullanıcılarına sunuyor. Yalnızca 70 adet üretimi ile kısıtlı olan bu otomobile sahip olmak isteyen kişilerin ise ABD pazarında 334 bin doları gözden çıkarması gerekiyor.

2023 Bentley Bentayga Odyssean Edition

Bentley Bentayga Odyssean Edition Tasarımı

Bir önceki üretim olan standart modelde gördüğümüz tasarım ile neredeyse tamamen aynı tasarıma sahip olan Bentayga Odyssean Edition modeli; iç kısımda üç kollu ve tam oval direksiyon simidi ile sürücüsünü karşılıyor. Öte yandan ilgili otomobil modelinin kadran kısmında da dijital ekran olması dikkat çekiyor. Göğüs kısmında bulunan ahşap trim parçalarının alt kısmında görece büyük bir multimedya ekranı yer alırken üst kısımda ise analog saat dikkat çekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }