Oto Kokpit

2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster Teknik Özellikleri Açıklandı

Üretim adedinin 249 adet olduğu açıklanan, 2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster modelinin tanıtım açıklamasından sonra hepsinin satıldığı duyuruldu. 2022 yılı başında üretilen V12 Vantage modelinin cabrio model tanıtımı büyük yankı uyandırdı. 700 ps gücünde satışa çıkacak olan modelin üstün özellikleri, motor gücü ve performansı merak uyandırdı. İlk modele göre yenilenen üstün özellikleriyle tasarlanan model fazla iddialı ve cüretkâr. 6,0 lt kapasiteli V12 motorla kompakt olan modelin başarısı tartışılmayacak şekilde ispatlandı. Tasarım özelliklerinden olan açılır kapanır tavan, genişleyen çamurluklar, daha geniş ızgarası çarpıcı yenilikleri arasında yer alıyor.

2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster Teknik Özellikleri

2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster Teknik Özellikleri

Düz modele göre ızgara ve çamurluk genişliği ilk dikkat çeken noktaları oluşturuyor. Motor hava girişi ve difüzörü yenilenerek tasarlandı. 700 ps  753 nm tork güce sahip çift turbo V12 motor 5,2 litrelik kapasiteye sahip. ZF imzalı otomatik şanzıman 8 ileri olarak üretilmiştir. 0’dan 60 mile (0-96 km/s) 3,5 saniyede ulaşan serilikte üretilen model hızı, tartışılmayacak kadar hızlı ve çeviktir. 2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster modelinin maksimum hız 323 km/s olarak açıklandı. Müthiş hızlanma performansı sunan model, kusursuz tasarımıyla ve gücüyle dikkatleri çekiyor. Gövde parçalarında karbon fiber bulunuyor. Buda ekstra hafiflik yaratıyor. Koltuklar deri kaplamalarıyla estetik olarak şıklık ve asalet sunuyor. Karbon koltuk seçeneği de opsiyonel olarak sunuluyor. Muazzam güce sahip olan modelin motor sesi gök gürültüsü etkisi yaratıyor.

2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster Özellikleri

2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster Öne Çıkan Özellikleri

ADS yani ayarlanabilir süspansiyon sistemi, 3 aşamalı olarak değiştirilebiliyor. Normal mod, spor mod ve pist moduna göre özel olarak ayarlanarak, her yolda üstün tutuş özelliklerinde kullanım olanağı sunuluyor. Disk frenler, seramik karbon sistemli olarak, üst sınıf frenleme sağlıyor. 2023 Aston Martin V12 Vantage Roadster, ABS özellikleri ve DSC stabilite kontrolünün yarattığı dinamizm, tanıtımda heyecan yaratan özelliklerin başında yer aldı. Erişilmez sürüş keyfini sunan özellikler sabırsızlıkla bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }