Oto Kokpit

2023 Alfa Romeo Tonale Görüntülendi

İki yıl önce konsepti tanıtılan yeni Alfa Romeo Tonale yollara çıkmaya hazırlanıyor. Stellantis grup bünyesinde üretilecek olan bu kompakt SUV’nin bolca casus fotoğrafı çekildi. İşte detaylar…


2023 Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale, İtalyan markanın ilk kompakt premium SUV’si olarak yollara çıkma hazırlığı yapıyor. Audi Q3, BMW X2, Mercedes-Benz GLA, Lexus NX ve Volvo XC40 gibi modellere rakip olarak gelecek Tonale, abisi Stelvio gibi sektöre farklı bir hava katacak.

Kamuflajlı görselleri paylaşılan aracın aracın dış tasarımına dair şimdilik bir şeyler söylemek pek mümkün değil. Fakat içine ait görseller daha net şekilde sızdırıldı. Bu fotoğraflara baktığımızda sürücüye dönük kokpit yapısı dikkat çekerken dijital gösterge paneli ve geniş multimedya ekranı da göz kırpıyor.

2023 Alfa Romeo Tonale Kokpiti

Fotoğraflarda göreceğiniz üzere Alfa Romeo Tonale’nin kaputu altındaki ünitede görünüyor. Motor muhafaza kapağında Jeep logosu görünüyor. Evet bu araçta Jeep Renegade ve Compass modellerinde kullanılan 4Xe plug-in hibrit motor yer alacak. 1.3 litrelik dört silindirli turbo benzinli motora entegre edilmiş 11,4 kWh pile sahip elektrikli üniteyle birlikte önden çekişli ya da akıllı dört çeker sistemle gelecek. Tonale bu motorla ne kadar güç sunacağı belli değil. Fakat 190 ps ya da 240 ps güç üretmesi bekleniyor.

2023 Alfa Romeo Tonale Ne Zaman Çıkacak?

2023 Alfa Romeo Tonale’ye ait aktaracaklarımız şimdilik bu kadarla sınırlı kalıyor. İlk hibrit Alfa’nın yollara çıkışı tahminlere göre 2022 Yaz’ı olarak görünüyor. Tabi bu konuda netleşince ek güncelleme yapacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }