Oto Kokpit

2023 Alfa Romeo Giulia SWB Zagato Özellikleri ile Tanıtıldı

Alfa Romeo ile Zagato işbirliği ilk olarak 1921 yılında başlamıştı. Tarih 2021 yılına geldiğinde bu birlikteliğin 100. Yılı anısına Giulia SWB tasarımı ön plana çıkmıştı. Bu fikir hem Alfa hem de Zagato takipçilerini oldukça heyecanlandırmıştı. Özellikle pandemi ve üretimde sorunlar yaşanması da bu fikrin bir süre için rafa kaldırılmasına neden olmuştu. Yapılan son tanıtım ve videoları baz aldığımızda ise oldukça farklı ve nev-i şahsına münhasır bir aracın ön plana çıktığını söylemekte yanlış olmayacaktır.

2023 Alfa Romeo Giulia SWB Zagato Özellikleri

Türünün Tek Örneği!

Öncelikle Alfa Romeo Giulia SWB Zagato hakkında ilk olarak şunu söylemek yanlış olmayacaktır: Bu model türünün tek örneği olarak tasarlanan konsept bir araçtır. Aynı zamanda dünya yollarında motor sesi duyulan çift koltuklu spor – sedan türünün de tek örneği olarak ön plana çıkmaktadır.

Teknik Özellikleri

Öte yandan aracın teknik özelliklerine göz attığımız zaman 6 silindirli 2.9 litre hacme sahip bir motora sahip olduğunu söyleyebiliriz. Turbo atış şeklinde özetlenen ve 540 beygir – 600 Nm tork üretebilen ve sekiz vitesli bir şanzımana sahip bir araç olarak ön plana çıkıyor.

2023 Alfa Romeo Giulia SWB Zagato

Her ne kadar Zagato öncülüğünde tasarlanmış bir araç olsa da 100. Yılına ithafen sıfır dereceye yakın ve oval şeklin ağırlıkta olduğu bir tasarım ön plana çıkıyor. Son derece ayrıcalıklı ve hızlı bir ürün olarak da dikkatleri üzerinde toplandığını belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Her ne kadar Giulia SWB’nin tanıtımı yapılmış olsa da yollarda görmek için daha bekleyeceğiz gibi duruyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }