Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2022 Yeni Kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Mercedes ailesinin C premium vagon modeli olan yeni kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate tanıtıldı. Aracın yeni mimarisi ve bulundurduğu özellikler dikkat çekmekte. İşite detaylar…

2022 Yeni Kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate Teknik Özellikleri

Aracın tasarımında spor bir havanın hakim olduğunu gözlemlemek mümkün. Son zamanların yükselen trendlerinden spor tasarımlarına Mercedes’in de ayak uydurması normal. Zira C serisinin önceki sürümlerinde de bu tasarımı görmüştük. Özellikle eğimli arka cam ve tavan çizgisi bu konudaki yapı taşları olmuş. 17 inç ve 19 inç büyüklüğünde olacak olan spor jantlarda bu görünümün yapı taşı konumunda. Mercedes’in klasikleşmiş olan ön ızgarası ve logosu bu yapıda da kendisini koruyor. Ancak versiyon ve modellere göre ızgara detaylarının farklı olacağını belirtelim. Zira birçok firma yeni tasarım çizgilerinde bu tip detaylandırmalara büyük önem veriyor.

2022 Yeni Kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate

Aracın iç detaylarında da LCD ekran seçeneği bulunacak. Müşteriler 10.25 inç ya da 12.3 inç ekranlar arasında geçiş yapabilecek. Orta konsolda da 9,5 inçlik ya da 11,9 inçlik ekran seçilmesi mümkün. Apple ve Android cihazlarla son derece uyumlu çalışan bu konsol Mercedes’in sunduğu farklı işlevsellikleri de beraberinde getirmekte. Ayrıca orta konsolu ikiye ayıran noktalarda da kaliteli materyallerin kullandığını söyleyelim. İsteğe bağlı olarak konsolun suni deri kaplı bir şekilde sunulması da söz konusu.

2022 Yeni Kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate Özellikleri
Mercedes’in sadece kendi müşterilerine sunmuş olduğu sesli asistanı da araçta bulunmakta. Mercedes Me üzerinden çevrimiçi bir şekilde işlev görmekte olan bu asistan birçok açıdan kullanıcısına yarar sağlamakta. Öyle ki asistanın yolcu ses tanıma özelliği bile mevcut. Aynı zamanda dijital ekranın farklı temalarla beraber kullanım olanağı sunması da cabası.

2022 Yeni Kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate Kokpiti

15 kW’a kadar ek güç ve 200Nm’den fazla torka sahip olan dört silindirli M 254 motor araca eşlik ediyor. Enerji geri kazanımı ile otomobil oldukça öne çıkmakta. Motor kapalıyken sunulan hareket kabiliyeti sayesinde de son derece verimli bir kullanım söz konusu. Bu noktada Mercedes mühendislerinin ciddi bir çalışma gerçekleştirdikleri çok açık. Aracın yakıt kullanımındaki tasarruf oranları üzerinde en çok durulan detaylar oldu. NANOSLIDE silindir kaplama ve CONICSHAPE silindir honlama teknolojisi araçta mevcut olacak. Bu özellikler Mercedes mühendislerinin üzerinde uzun zamandır çalıştığı verimlilik alternatifleri olarak bilinmekte. Otomatik şanzımanı standart olarak sunması söz konusu olan araçta bu noktada da özel mühendislikler mevcut. Zira elektrik arabirimlerinin sayısını azaltmak suretiyle şanzıman kontrol ünitelerinin yük birimleri büyük bir miktarda düşürülmüş durumda. Böylece 2022 yeni kasa Mercedes-Benz C-Serisi Estate son derece verimli ve konforlu bir sürüş hissiyatı sunmakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.