Oto Kokpit

2022 Yeni Kasa Honda Civic Type-R Kokpiti Görüntülendi

2022 Yeni Kasa Honda Civic Type-R Kokpiti Görüntülendi

Honda’nın en alıcı hot hatch modeli Type-R tamamen kabuk değiştiriyor. Kamuflajlı haliyle görüntülenen yeni kasa Civic Type-R yine can yakmaya devam edecek. Prototip haliyle testlerde görüntülenen aracın iç mekanı da casus kameralara yansımış. İşte detaylar…


2022 Yeni Kasa Honda Civic Type-R Kokpiti

Aracın yaşam alanına baktığımızda manuel vites her zamanki gibi varlığını korurken yeni nesil Civic ile gelen geniş ve düz kokpit yapısı yeni kasa Type-R modelinde de kendini göstermiş. Öte yandan alcantara kaplı büyük direksiyon simidi, premium hava oluşturan krom kaplı klima düğmeleri, kırmızı spor koltuklar ve aynı renkte emniyet kemerleri dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra dijital gösterge paneli ve yenilenmiş ara yüzüyle büyük ve geniş dokunmatik multimedya ekranı en çok öne çıkan iç ortam detayları arasında yer alıyor.

2022 Yeni Kasa Honda Civic Type-R

Tabi bunun yanı sıra 2022 yeni Honda Civic Type-R‘ın kamuflajlı da olsa dış görselleri üzerinden tasarımına dair birkaç kelime söz edebiliriz. Aracın genel hatları aslında yeni Civic’ten farksız değil. Fakat ön kısımda intercooler’ı gösteren büyük ön ızgara ve kaslı tampon yapısı; arka kısımda ise her zamanki gibi büyük spoileri ve üçlü egzoz çıkışı en şık şekilde konumlandırılmasıyla göz dolduruyor.

2022 Yeni Kasa Honda Civic Type-R Ne Zaman Çıkacak?

Yeni kasa Civic Type-R‘ın motoruna dair de beklentiler var. İki litrelik turbo benzinli ünite aynen yerini koruması beklenirken güç değerinin 310 ps 306 beygir 400 nm tork olacağı ön görülüyor. Araca dair şimdilik aktaracaklarımız şimdilik bu kadarla sınırlı kalıyor. Yeni Type-R bütün detaylarıyla ortaya çıktığı zaman aracı yeniden ele alacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.