Oto Kokpit

2022 Yeni Honda Civic Sedan (ABD) Özellikleri ile Tanıtıldı

50 yıllık tecrübeye sahip olan Civic Sedan, 2022 versiyonuyla serisine farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Yüksek teknolojili tasarım detaylarıyla geliştirilmiş olan Civic, modern bir dış profille dikkat çekiyor. Serisinin 11.nesli olan 2022 modeli, kompakt tasarım yapısını koruyor.


2022 Yeni Honda Civic Sedan (ABD) Özellikleri

2022 Yeni Honda Civic Sedan Dış Özellikleri
2022 versiyonunda birinci sınıf kaput silüeti, ön cam sütunlarının altının yaklaşık 2 inç geriye itilmesiyle elde ediliyor. Tasarım çizgilerinde serisine göre daha keskinleşen 2022, daha geniş arka tasarım ile geliyor. Led arka farlar ile donatılmış olan Civic Sedan, dış cephe aydınlığına önem veriyor. Tasarımına eklediği üç yeni renk, eski olan 5 seçenekle birleşiyor ve 8 farklı alternatifi ortaya çıkarıyor.

2022 Yeni Honda Civic Sedan İç Özellikleri
Geniş iç hacim detaylarına sahip olan Civic Sedan, geçmiş versiyonlarındaki konforu koruyor. Tüm yolcular için daha geniş alanlar sunan 2022 versiyonu, uzun mesafeli sürüş deneyimlerinde rahat yolculuk avantajı yaratıyor. Alçak ve düz kemer çizgisi yolcuların kabin içi ferahlığı hissetmelerine neden oluyor.

2022 Yeni Honda Civic Sedan (ABD) Kokpiti

İyileştirilmiş görsel panel, 2022 versiyonunda geri çekilmiş A sütunlar ile destekleniyor. Gizli ön cam silecekleri ile gelen Civic Sedan, görüş açısını oldukça iyileştiriyor. Dış aynaları ön camdan uzaklaştıran tasarımı ise 2022’in görüş açısına yaptığı katkıyı artırıyor. Parmak izi tutmayan ön panel kaplaması, daha temiz bir kullanımı garanti ediyor. Gövde dengeleyici koltuk tasarımıyla, oturuş pozisyonuna optimum yararı sunuyor.

2022 Yeni Honda Civic Sedan (ABD) Fotoğrafları

2022 Yeni Honda Civic Sedan Motor Özellikleri
Performans açısından serisine oranla benzersiz yenilikler taşıyan versiyon 2022, iki adet 4 silindirli motor ile geliyor. Doğal emişli 2.0 litre motor, 158 beygir gücü performans sergiliyor. Turbo şarjlı 1.5 litre motor da doğal emişli motorda olduğu gibi değişken otomatik şanzıman ile çalışıyor ve 180 beygir güç üretiyor. İyileştirilmiş motor sesi sunan Civic Sedan, ekonomik yakıt tüketimi açısından da serisinin önüne geçiyor. Sürüş performansını iyileştiren 4 ayrı mod ile kullanıcıların deneyimine sunuluyor. Standart, normal, spor ve eko modlarıyla alternatif sunarak, optimize edilmiş sürüş vaat ediyor.

Fotoğraflardaki Civic Sedan ABD pazarı için satışa çıkacak olup Avrupa pazarı ve doğal olarak Türkiye yollarına çıkacak otomobil bu değil. Türkiye’de satışa çıkacak Civic netleşince ek güncelleme yapacağız.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.