Oto Kokpit

2022 Yeni Gordon Murray T.50 Özellikleri ve Fiyatı

Uzun yıllardır McLaren markasının Formula 1 araçlarının tasarımlarını yapan ve pek çok farklı otomobili tasarladıktan sonra kendi otomobil markasını oluşturan Gordon Murray, sevenlerine Gordon Murray Automotive markası altında en yeni modelini tanıttı. 2022 yeni Gordon Murray T.50, sınırlı sayıda üretilecek olan özel bir araç olarak karşımıza çıkıyor.


2022 Yeni Gordon Murray T.50 Özellikleri

Bu yeni araç hem teknik özellikleri ile hem de estetik görselliği ile çoktan sınıfı geçmişe benziyor. Her ne kadar 2020 yılında tanıtılmış olsa da otomobil severler Gordon Murray T.50’yi ancak 2022 yılında yollarda görebilecekler. Yalnızca 100 adet üretilecek olan bu koleksiyonluk aracın İngiltere satış fiyatı da dudak uçuklatıyor diyebiliriz. 2.36 milyon sterlin satış fiyatına sahip olan bu yeni aracı almak için hem hızlı olmanız hem de hesabınızda bir hayli Pound biriktirmiş olmanız gerekiyor.

2022 Yeni Gordon Murray T.50

Aracın teknik özelliklerine geldiğimizde motorun arkada, tam ortada konumlandırıldığını görüyoruz. Cosworth tarafından geliştirilen V12 motor blogu bulunan bu araç, 4.0 litrelik motoruyla 664 beygir güç üretiyor. Bu güçlü motor aynı zamanda 467 Nm tork üretebiliyor. T.50, günümüzdeki kendi segmentindeki araçlara göre de bir hayli hafif diyebiliriz. 986 kg ağırlığı bulunan bu araç aynı zamanda litre başına 170 beygirlik bir güç üretebiliyor. Hızlı ve etkileyici bir araç olarak karşımıza çıkan bu aracın avantajlarından biri de karbon fiber bir gövdeye sahip olması.

Gordon Murray T.50 İçi

Araç ile ilgili belirtilmesi gereken bir diğer özellik de arkada bulunan 400 mm çapındaki arka fan. Bu fan hem araca kattıkları açısından hem de görselliği açısından son derece etkileyici diyebiliriz. Fan, 7.000 devre kadar çıkabiliyor ve aktif arka rüzgârlık ve difüzör ile birlikte ortak çalışıyor. Bu sayede aracın yere basma kuvveti normal bir sürüşte %50, frenlemelerde ise %100 oranında artış sağlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.