Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo gün yüzüne çıktı. Araç serisi en sık tercih edilen spor elektrikli otomobillerden bir tanesi.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Özellikleri

2021’in yaz aylarında çıkışı beklenen yeni modelin İngiltere, Amerika, Norveç, Hollanda ve Almanya’da satışına başlanacak. Aracın tasarım bazında Mission E Cross Turismo konseptine son derece benzediği gözlerden kaçmıyor. Fakat farklılık olarak Taycan 4s Cross Turismo daha çok spor görünüşüyle dikkat çekmekte. 1.200 litrelik bagaj hacmine sahip olacak olan elektrikli otomobil ön kaputunda da 80 litrelik bagaj bulunduracak.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Teknik Özellikleri

Aracın ön tarafında 10.9 inç boyutunda bir ekran mevcut. Ayrıca arabanın Porsche’nin özel olarak geliştirdiği Porsche 4D Şasi Kontrol sistemine de sahip olacağını belirtelim. Elektrikli otomobilin toplamda 4 farklı versiyonla satışa sunulması beklenmekte, 4S Cross Turismo da bu modellerden bir tanesi. 93.4 kwh’lık standart bir batarya sistemine sahip olacak olan araç bu sisteme Standart Battery Plus adını vermekte. Bu batarya sistemi Porsche tarafından geliştirilen ek özelleştirmelere sahip. Bu özelleştirmeler ile 610 ve 835 voltaj aralığında bir çalışma gerçekleştirileceği belirtildi. Dolayısıyla bu oran standart 400V yapısına göre başarılı bir çizgi izlemekte. Böylece aracın daha verimli çalışması mümkün olacak. Bataryada her biri 12 ayrı hücreden oluşacak olan toplamda 33 hücre modülü mevcut. Bu bağlamda toplamda 396 hücre olduğunu söyleyelim.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Kokpiti

Dört tekerlekten itiş gücü bulunması da aracın farklı özellikleri arasından. Adaptif süspansiyon ve 2 kademeli şanzıman seçenekleriyle de Porsche Taycan 4S Cross Turismo öne çıkmakta.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Özellikleri

İlgili model 0-100 km/s hıza sadece 4,1 saniyede çıkmakta. Bu oran yeni model bir elektrikli araç için son derece tatmin edici denilebilir. Aracın maksimum hızı 240 km/s şeklinde. Otomobilin genel menzili de 452 kilometre. Porsche tasarımcıları otomobilin dizaynını flyline olarak adlandırmışlar. Anlatılanlara göre bu tasarımda amaçları aracın kavisli arka yapısı ve eğimli tavan çizgileriyle ilham verici bir görünüş yaratabilmek.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo Fotoğrafları

Ayrıca otomobilde Porsche araçlarda görmeye alışık olduğumuz yol dışı sürüş modları da mevcut. Bu modlar sayesinde çakıl taşlı ve engebeli arazilerde otomobili daha rahat kullanmanız mümkün olacak. Böylece kullanım bazlı olası sorunların minimuma indirgenmesi planlanmakta. Özellikle spor otomobillerde bu tip sorunların sıklıkla yaşanabildiğini bilmekteyiz. Bu konuda Porsche’nin sunduğu birçok işlevsellik mevcut. Böylece spor otomobil kullanıcılarının daha rahat bir sürüş konforu yaşayacakları aşikar.

2022 Porsche Taycan 4S Cross Turismo özellikleri ile elektrikli spor otomobiller için farklı bir alternatif olmaya geliyor. Porsche’nin en gelişmiş özelliklerine sahip olacak olan araç birçok farklı özelleştirme imkânını da sunacak. Dolayısıyla kullanıcıların rahatlıkla farklı özelleştirmelere erişme imkânı mevcut. Bu bağlamda farklı renk ve kullanım seçenekleri söz konusu olacak. Otomobilin 111 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını belirtelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.