Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Volkswagen Tiguan R Özellikleri ile Tanıtıldı

SUV araç severlerin favorileri arasında yer alan Volkswagen’in Tiguan isimli aracı farklı özellikleri ile karşımızda. En şık SUV araçlardan  biri olan ve çokça tercih edilen Tiguan’ın yenilenen hali 2021 yeni Volkswagen Tiguan R özellikleri ile tanıtıldı. Her ne kadar aracın tasarımında çok büyük değişimler olmasa da teknik özelliklerindeki değişimler aracı daha güçlü ve teknolojik bir hale getirmiş diyebiliriz. Tiguan R isimli bu performans paketine eklenen hibrit motor seçeneği ile birlikte otomobil severler geleceğe de bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

2021 Yeni Volkswagen Tiguan R Özellikleri

Yeni Volkswagen Tiguan R, 315 beygir güce sahip ve 4 tekerden çekişli sistemi sayesinde gerekli durumlarda ön veya arka tekerlere güç aktarımı yapabiliyor. Bu sayede araç her türlü ortama rahatlıkla ayak uydurabiliyor. Ayrıca birde GTE versiyonu bulunuyor. Bu araçta ise 1.4 litrelik motora ek olarak elektrikli bir motorun da yer alıyor. Hibrit sistemli bu versiyonda sadece elektrikli motoru devredeyken 130 km/s hıza çıkabiliyor. Bu elektrikli motoru ile 50 kilometre menzile kadar gidebilen Tiguan GTE versiyonu ise 242 ps 400 Nm tork güç üretiyor.

2021 Yeni Volkswagen Tiguan R Teknik Özellikleri

Volkswagen yeni hibrit aracı ile birlikte hem Tiguan modelini daha efektif ve kullanışlı bir hale getiriyor hem de geleceğin otomobil dünyasına merhaba diyor. Otomobil severler elektrik motorun ve aracın kendi motorunun getirdikleri ile şanslı bir hale geliyorlar. Her ne kadar aracın çıkış tarihine dair bir bilgi verilmemiş olsa da kısa süre içerisinde aracın Avrupa piyasasında yer alması bekleniyor. SUV modellerin kullanıcılar tarafından iyice benimsenmesi ile birlikte Tiguan’ı yenileyen ve Tiguan R ile tekrar piyasaya çıkmaya hazırlanan Volkswagen, yeni aracının hibrit özellikleri ile dikkatleri üzerine çekecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git