Oto Kokpit

2021 Yeni Skoda Octavia RS iV Özellikleri ile Tanıtıldı

Yeni nesil Octavia RS yakın zamanda gün yüzüne çıkmıştı. Bu araçlar birlikte RS ailesi de güncelleme istiyordu. Skoda bu güncellemeyi son zamanların otomotiv trendi haline gelen hibrit versiyonla gerçekleştirdi ve yeni Skoda Octavia RS iV modelini tanıttı. İşte detaylar…


2021 Yeni Skoda Octavia RS iV

Volkswagen grubunda üretilen son nesil araçlarda elektrik desteği öne çıkarılmaya başlandı. Bundan Skoda araçları da nasipleniyor. Yeni Skoda Octavia RS iV modeli de bunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

2021 Skoda Octavia RS iV modelini teknik detaylarıyla tanımaya başlayalım. Aracın kalbinde 1.4 TSI 4 silindirli 150 PS güç üreten turbo benzinli motor bulunuyor Bu motora 85 kw 115 ps 330 nm tork gücündeki elektrikli motor eşlik ediyor. Toplamda ise bu iki ünite 245 ps güç sunuyor. 6 ileri DSG şanzımanla gelen Skoda Octavia RS iV performans verilerine de bakalım. 0-100 km/s hızlanmasını 7.3 saniye de tamamlayan otomobil, 225 km/s son hıza ulaşıyor.

2021 Yeni Skoda Octavia RS iV 0-100 km/s

37 amper ve 13 kWh bataryalı Skoda Octavia RS iV, WLTP verilerine göre 60 kilometre saf elektrikli sürüş sunuyor. 450 litre bagaj alanına sahip olan bu otomobil için paylaşılan teknik veriler bu kadarla sınırlı kalıyor.

Yeni Skoda Octavia RS iV Donanımları
Skoda RS ailesinin bu yeni üyesinde RS body kit kapsamında agresif tampon yapısı, siyah yan aynalar, kırmızı fren kaliperleri, RS spoiler, çift egzoz çıkışı ve RS difüzör bulunuyor. Bunlara ek olarak;

2021 Yeni Skoda Octavia RS iV Kokpiti

Standart olarak 18 inçlik jantlar,
opsiyon olarak 19 inçlik jantlar,
Önde deri spor koltuklar,
Arkada aynı kombini sürdüren deri koltuklar,
Muhtelif yerlerde alcantara kaplama yerler,
Düz tabanlı deri direksiyon simidi,
Kırmızı iç ambiyans aydınlatma,
Dijital gösterge ekranı,
Dokunmatik multimedya ekranı gibi özellikler bulunuyor.

Yeni Skoda Octavia RS iV hakkında aktaracağım temel bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın fiyatı henüz paylaşılmadığı için bilgi aktaramıyorum. Motor hacminden dolayı bu otomobil büyük bir ihtimal ülkemize getirilecektir. Fakat fiyatının 300.000 TL altında olmayacağını düşünüyorum. Sırada foto galeri var.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.