Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Peugeot 508 SW PSE Özellikleri ile Tanıtıldı

Hibrit elektrik teknolojisi ve dört tekerden çekiş özellikleri ile birleştirilmiş yeni 508 SW PSE, yüksek performans denilince akıllara kazınmak isteyen Peugeot’un yeni amiral gemisi haline geliyor.

2021 Yeni Peugeot 508 SW PSE Özellikleri

Peugeot araçları içerisinde eşine rastlanmamış güç ve tork değerleri ile ön plana çıkmayı hedefleyen 508 SW PSE, sürekli olarak yeni teknolojilerde ustalaşmayı hedefleyen bir mühendislik ekibi tarafından üretildi.

Şimdiye kadar seri üretim olarak üretilmiş Peugeot’lar arasında en güçlü model özelliklerini barındıran bu araç, içten yanmalı ve elektrikli motor kombinasyonu sayesinde 360 beygir güç üreten, 540Nm tork’lu canavarı ile göz dolduruyor.

0-100 km/s hızlanma süresi 5.2 saniye olarak ölçülen modelde, 80km/s hızdan 120km/s hıza ulaşma süresi ise 3 saniye.

Elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızı 255km/s olarak ölçülüyor. Sürüş deneyimlerini geliştirme odağının merkezine koymuş mühendisler tarafından üretilen 508’de konfor, hibrit ve spor olmak üzere üç sürüş modu bulunuyor.

2021 Yeni Peugeot 508 SW PSE

20 inç alaşımlı jantlar ve 380mm çaplı ön fren diskleri ile birlikte üstün bir yol tutuşunun habercisi olan 508 SW PSE, yollarda performans arayanların gözdesi haline geliyor.

508 SW PSE, ev tipi priz ile 7 saat civarı ve 7kW’lık duvar kutusu şarj noktası ile iki saatten az bir sürede dolabilen şarjı ile tamamen elektrikli olarak, oldukça sessiz bir şekilde 41 km yol kat edebiliyor.

Çevre koşulları için de oldukça iddialı rakamlara erişebilen 508 SW PSE, 1 litre yakıt ile 59km yol gidebiliyor ve karbon emisyon değerleri 46g/km olarak karşımıza çıkıyor.

4 tekerlekten çekiş ile birlikte sunulan, gece görüş, dur kalk yardımlı adaptif hız sabitleme, şeritten ayrılma uyarı sistemi, otomatik acil durum freni gibi üst düzey güvenlik donanım özellikleri ile geliyor.

İç konsolda ise 10 inçlik kapasitif dokunmatik ekran, baş üstü göstergesi ve üst düzey kaplama işçiliği ile döşenmiş koltuklar göz dolduruyor.

Etiketler:

2021 Yeni Peugeot 508 SW PSE Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 12 Yorum Yapıldı
  1. Turan Yatık dedi ki:

    508’in bu modelini inceleme fırsatım olmuştu aracın içi oldukça geniş tam bir aile arabası diyebiliriz dış tasarımıda oldukça dikkat çekici olmuş.

  2. Caner Gök dedi ki:

    Aracın içindeki genişlik ve konfor beni gerçekten etkliledi tam bir aile arabası diyebiliriz 508’in bu modeline.

Sayfa başına git