Oto Kokpit

2021 Yeni Nissan Ariya Özellikleri Açıklandı

Nissan, geçtiğimiz yıl Tokyo Motor Show’da tanıttığı elektrikli otomobilini resmen görücüye çıkarttı. Geleceğe yaklaşma adına önemli bir adım olarak görülebilecek olan 2021 yeni Nissan Ariya, yeni nesil bir elektrikli araç olarak piyasaya sürülecek. SUV bir araç olan Nissan Ariya, keskin görünümü ve teknolojisi ile de otomobil sevenlere güzel anlat yaşatacağa benziyor.


2021 Yeni Nissan Ariya Özellikleri

Aracın 4 farklı versiyon ile sürücülerin beğenisine sunulacağını söylemekte fayda var. Giriş seviye modelde tek şarjda araç 360 kilometre gibi bir mesafeyi kat edebilirken, son seviye Nissan Ariya’da bu mesafe 480 kilometre olarak belirtilmiş. Giriş seviyesi versiyonun 218 beygirlik bir motora sahip olduğunu ve azami hız sınırının da 159 km/s olarak belirlendiğini söylemek gerekiyor. Giriş versiyonunda tek bir elektrikli motordan bahsede biliyorken son seviyede 394 beygirlik güç üreten çift elektrikli motor karşımıza çıkıyor. Nissan Ariya’nın tek motorlu modelleri 0’dan 100 km/s hıza 7.5 saniye gibi hiç de fena olmayan bir sürede, çift motorlu versiyonları ise 5.1 saniyede ulaşabiliyor. Çift motorlu versiyonun azami hız sınırı ise 200 km/s olarak belirlenmiş.

2021 Yeni Nissan Ariya Teknik Özellikleri

Aracın iç tasarımının da son derece ilgi çekici ve teknolojik olduğunu söylemekte fayda görüyoruz. 12 inçlik 2 adet dokunmatik ekranın yanı sıra tasarımda genellikle ahşap detaylar kullanılmış. 2 dokunmatik ekrandan biri bilgi-eğlence sistemi diğeri ise direksiyonun arkasındaki gösterge paneli. Yeni Nissan Ariya, ProPilot ASSIST 2.0 sürüş asistanı ile birlikte geliyor; yani “eller serbest” şekilde tıpkı Tesla modellerindeki gibi yolculuk yapmak mümkün hale geliyor.

2021 Yeni Nissan Ariya Kokpiti

Japon otomobil üreticisi Nissan, 2021 yılının ortalarında yeni nesil elektrikli SUV’unu satışa sunacak. Aracın giriş seviyesinin ilk satış fiyatının ise 40 bin dolar olacağı belirtildi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.