Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Nesil Opel Astra, Rüsselsheim’daki Fabrika’da Üretilecek

Opel, PSA grubuna geçtikten sonra yeni jenerasyon araçları Fransız markanın elinde şekillenmeye başladı. SUV versiyonları, ticari araçları ve son olarak da yeni Corsa modeliyle karşımıza çıkan Fransız Opel (!) 2021 yılında yeni kasa Astra‘yı tanıtılacak. Bu araç Opel’in Rüsselsheim’daki fabrikasında üretilecek. İşte detaylar…

2021 Yeni Nesil Opel Astra

Opel Astra altıncı nesliyle 2015 yılından beri yollardaki varlığını devam ettiriyor. Yavaştan Astra K’nın da sonuna gelindi. Opel’in Fransız PSA grubuna geçtikten sonra Astra ilk kez Fransız olarak üretilecek.

2021 yeni kasa Opel Astra olarak yollara çıkacak bu araç için PSA’dan ilk bilgiler paylaşıldı. Yeni nesil Astra abisi Insignia’nın da üretildiği Almanya’daki Rüsselsheim fabrikasında can bulacak.

Peugeot 308’den bulunduğu EMP2 platformunda yükselecek olan yedinci nesil Astra da elektrikli versiyona da yer verilecek. Tamamen elektrikli olarak lanse edilen bu aracın Sedan karoserle gelip gelmeyeceği henüz netleşmedi. Çünkü Astra K’nın sedan kasası üretilmemişti. Bakalım 2021 yılında gelecek olan yeni nesil Astra’da Sedan versiyonu olacak mı?

Şimdilik aktaracağım bilgiler bu kadar. Aracın hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git