Oto Kokpit

2021 Yeni Maserati Quattroporte Trofeo Özellikleri ile Tanıtıldı

İtalyanların premium otomobil markası Maserati, tanıttığı 3 arabası ile birlikte marka adına yepyeni bir adım atmışa benziyor. Tanıttığı 3 etkileyici arabadan biri olan 2021 yeni Maserati Quattroporte Trofeo, İtalyan bayrağındaki yeşil rengine bürünmüş bir halde sürücüsünün karşısına çıktı. Diğer 2 araç da beyaz ve kırmızı renklerinde tanıtılırken Maserati araç tanıtımında markanın İtalyan kimliğini de ön plana çıkartmış oldu.

2021 Yeni Maserati Quattroporte Trofeo Özellikleri

Yeni araç sadece etkileyici görselliği ile değil aynı zamanda teknik verileri ile de son derece ilgi çekici bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Aracın kaputunun altında diğer araçlar gibi 3.8 litrelik bir V8 Twin Turbo motor bulunuyor. Bu güçlü motor 580 beygir gücünde ve 730 Nm değerinde maksimum tork değerine sahip. Araç, tanıtılan diğer sedan araç Ghibli Trofeo gibi 326 km/s azamı hız değerine sahip. Bu değerler ile birlikte yeni Maserati Quattroporte ve Ghibli’nin markanın en hızlı sedanları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Rahatlık, güç ve lüks isteyenler için tüm özelliklerin tek bir yerde toplandığı bu araçlar, şimdiden büyük ilgi ile karşılaştı diyebiliriz.

2021 Yeni Maserati Quattroporte Trofeo Kokpiti

Güvenlik ve sürüş kolaylığı anlamında da sürücüsüne önemli özellikle sunan Quattroporte Trofeo, Entegre Araç Kontrolü (IVC) ile daha heyecan verici performansı garanti eden bir araç olarak karşımızda duruyor. Aynı zamanda tıpkı diğer yeni araç Ghibli’de de olduğu gibi araç içindeki Corsa butonu ile birlikte araca daha sportif bir sürüş stili ayarlayabiliyorsunuz. Araçta yer alan Kalkış Kontrolü ile birlikte motorun bütün gücünü açığa çıkarabilir ve performansın doruklarına ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.