Oto Kokpit

2021 Yeni Maserati Ghibli Trofeo Özellikleri ile Tanıtıldı

Maserati, Trofeo ailesini tanıttığı 3 araç ile birlikte genişleterek firma tarihinde adeta yepyeni bir sayfa açıyor diyebiliriz. Tanıtılan araçlardan biri olarak karşımıza çıkan 2021 yeni Maserati Ghibli Trofeo, lüksün ve rahatlığın bir araya getirilmesi ile oluşturulan son derece başarılı bir sedan araç olması ile dikkat çekiyor. Ayrıca Maserati’nin İtalyan kimliğini bir kez daha vurgulayabilmek için tanıttığı arabalarda İtalya bayrağının renklerinin kullanıldığını söylememiz gerekiyor. Yeni Maserati Ghibli Trofeo, üzerinde taşıdığı kırmızı ile son derece ilgi çekici duruyor diyebiliriz.

2021 Yeni Maserati Ghibli Trofeo Özellikleri

Aracın teknik verilerinin de son derece başarılı ve tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Maserati Ghibli, 580 beygir gücünde olan ve maksimum tork değeri 730 Nm olan 3,8 litrelik bir V8 Twin Turbo motor ile birlikte geliyor. Güçlü ve hızlı bir sedan olarak görücüye çıkan bu aracın hız limitinin de tanıtılan diğer sedan Quattroporte Trofeo gibi 326 km / s olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu azami hız değerlerine bakıldığında da yeni Ghibli Trofeo ve Quattroporte Trofeo’nun Maserati’nin ürettiği en hızlı sedanlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

2021 Yeni Maserati Ghibli Trofeo Kokpiti

Maserati’nin yeni aracında gelişmiş sürüş dinamikleri, daha fazla aktif güvenlik sistemi ve heyecan verici performansı garanti eden özel bir düzene sahip olan Entegre Araç Kontrolü (IVC) sistemi de yer alıyor. Ayrıca araç içinde yer alan Corsa düğmesi aracı daha sportif bir stile kavuşturuyor. Araçta yer alan Kalkış Kontrolü Sistemi, motorun bütün gücünü açığa çıkartmak ve nefes kesen performans deneyimini sunmak için önemli bir pencere açıyor diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.