Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kia K5 Özellikleri ile Tanıtıldı

Kia, çokça tutulan ve sevilen seda modeli Optima yerine yeni tasarladığı modeli ile otomobil severlerin karşısına çıktı. Bu yeni otomobilin şık tasarımı ve güçlü duruşu şimdiden dikkatleri üzerine çekmesine yetti diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde 2021 yeni Kia K5 özellikleri ile tanıtıldı ve araçtaki teknolojik özellikler, sürücülerin inisiyatifine bırakılan 4 teker çekiş sistemi gibi ayrıcalıklar aracın beğenilmesinde büyük rol oynadı.

2021 Yeni Kia K5

Kia’nın yeni otomobili Kia K5’in motor özellikleri de sürücüleri heyecanlandıracak cinsten. 1.6 litrelik sıralı 4 silindirli turboşarjlı bir ünite şeklinde ve araç 180 beygir gücünde. Ayrıca aracın 264 Nm tork ürettiğini de belirtmekte fayda var. 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile birlikte sürücüsüne teslim edilecek olan yeni Kia K5, tasarımı ve teknolojisi ile de dikkat çekiyor diyebiliriz.

2021 Yeni Kia K5 Teknik Özellikleri

Aracın iç mekanının son derece sportif ve teknolojik bir tasarıma sahip olduğunu söylemeliyiz. Aracın içindeki bilgi-eğlence ekranının genişliği ve şıklığı da görülmeye değer. Araç ile birlikte standart olarak gelen “Drive Wise” isimli güvenlik paketi sayesinde yaya algılamalı otomatik acil durum freni, şerit takibi asistanı, sürücü dikkat uyarısı gibi sistemler bulunuyor. Ayrıca Drive Wise dışında farklı opsiyonel güvenlik paketleri de sürücülerin inisiyatiflerine sunulacak.

2021 Yeni Kia K5 Kokpiti

Geniş bir iç mekana ve teknolojik özelliklere sahip olan yeni Kia K5, hem tasarımı ile hem de heybetli görüntüsü ile yollarda dikkatleri üzerinize toplamanıza bir hayli yardımcı olacaktır. ABD’de yaz aylarında satışa sunulacak olan yeni Kia K5’in bir diğer versiyonu olan Kia K5 GT de sonbahar aylarında piyasaya sürülecek. Aracın Avrupa piyasasında yer alıp almayacağı henüz belli olmasa da tüm otomobil severlerin aracı beğeneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git