Oto Kokpit

2021 Yeni Kia K5 GT Özellikleri ile Tanıtıldı

Kia, sevilen araçlarının listesine yenisini ekleyecekmiş gibi gözüküyor. Sedan araç furyasına yepyeni ve güçlü performans aracı ile birlikte girmek isteyen firmanın yeni arabası olan 2021 yeni Kia K5 GT özellikleri ile tanıtıldı. Kia K5 ve Kia K5 GT araçlarının teknik özellikleri ve görselleri otomobil severler ile paylaşıldığında GT yani performans aracının daha güçlü bir araç olduğu gözler önüne çıktı. Gelin, sadece gücü ile değil görüntüsü ile de dikkat çeken bu yeni aracın özelliklerini bakalım.

2021 Yeni Kia K5 GT Özellikleri

Yeni Kia K5 GT versiyonunun motorunun özellikleri bir hayli tatmin edici diyebiliriz. Klasik sedanlara göre bir hayli güçlü olan bu aracın 290 beygir gücüne sahip bir motoru var. Ayrıca bu motor 442 Nm tork üretiyor ve 100 km/s hıza tam 5.8 saniyede ulaşıyor. Son derece iyi bir süre olarak karşımıza gelen bu süreye sahip olan araç 8 ileri otomatik vitesi ile birlikte sürücüsü ile buluşuyor.

2021 Yeni Kia K5 GT Teknik Özellikleri

Aracın iç tasarımının son derece şık ve teknolojik olduğundan bahsetmek gerek. Yeni Kia K5 GT versiyonundaki düz direksiyon simidi ve vites kolunun özel tasarımı bahsedilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca araç ile birlikte gelen standart bir paket olan “Drive Wise” isimli güvenlik paketi de sizleri daha güvenli sürüş deneyimleri sağlamaya itiyor. Bu paket sayesinde otomatik acil durum freni, şerit takibi asistanı ve sürücü dikkat uyarısı gibi sistemler sizlerin oluyor. Aracın içerisindeki bilgi-eğlence ekranının da son derece geniş olduğunu ve kullanıcılara sıkılmayacakları sürüş deneyimleri vaad ettiğini söylemekte fayda var. Araç hem genişliği ile hem de görselliği ile var olan sedanlar arasında en dikkat çekici araçlardan biri olacak gibi gözüküyor.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.