Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf GTE Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

5 Mart ile 15 Mart arasında gerçekleştirilen Cenevre otomobil fuarında görücüye çıkan yeni kasa Volkswagen Golf GTE her zaman olduğu gibi çok etkileyici özellikler sunuyor. Hatchback sınıfının simgeleşen modellerinden bir tanesi olan Golf, yeni üyelerini tanıtırken dünyadaki gelişmeleri en iyi şekilde takip ettiğini herkese gösterdi. Birçok marka gibi oldukça geleceğe dönük bir dış görünüş söz konusu. 2021 model bir aracın içerisinde elektrik olmaması çok büyük bir sürpriz olabilirdi. Bu doğrultuda araç hibrit olarak izleyicilerin beğenisine sunuldu.


2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf GTE Teknik Özellikleri

İnsanlar ilk olarak 1974 senesinde Golf model araçları yollarda görmeye başladı. Üretilen ilk kasası 1983 senesine kadar değişmedi ve büyük beğeni topladı. Sonraki kasa ise 1983 ile 1991 senesi arasında tercih edildi. Dünya çapında 6 milyonu aşan satış rakamlarına ulaşmıştı. Sonrasında 1991 ve 1997 seneleri arasında tercih edilen 3. jenerasyon Golf karşımıza çıktı. Ancak Volkswagen en efsane modeli 1997 senesine saklamıştı. Modelin efsane kasası 1997 ile 2003 seneleri arasında hizmet verdi. O günden sonra sürekli olarak gelişen model 4 farklı kasa daha çıkararak 2021 senesine en modern haliyle girmeyi başardı.

2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf GTE

Volkswagen Golf GTE Teknik Özellikleri Neler?

Hibrit bir formda sunulan araç 241 beygir gücüne sahip olarak satışa sunulacak. Aracın kendisi 1,4 litrelik bir hacme sahip. Buna ek olarak yanında elektrikli bir motoru da bulunmaktadır. Her zaman ki gibi 6 ileri DSG şanzımandan vazgeçmeyen marka li-on batarya kullanıyor. 399 Nm tork üretimi olan araç oldukça etkileyici bir güce sahip. Aynı anda tanıtılan GTI modeli ile arasındaki fark tork kısmında kendisini gösteriyor.

2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf GTE Kokpiti

Araç elektrikli mod da iken 120 km/s hızını aşmayı başarabiliyor. Son dönemdeki binek araçlar incelendiğinde bu hızın son derece tatmin edici olduğu söylenebilir. Üreticilerin verdiği bilgilere göre araç elektrik ile durmadan 60 km. mesafe kaydedebiliyor. Bu durum şehir içerisinde insanların elektrik dışında herhangi bir yakıt tüketmemesini sağlayabilir. İçerisinde yer alan Navigasyon sistemi ayrıca tanıtıldı ve en düşük yakıt ile gidilebilecek bir rota da sunuyor. Bu özellikler ile birlikte yeni Volkswagen Golf GTE birçok kişinin ilk tercihi olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git