Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf 8 GTD Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen yakın zaman öncesinde tanıttığı sekizinci nesil Golf’ün hızlı versiyonlarını da lanse etti. Yeni kasa vw Golf GTD tepeden tırnağa değişimle geldi. Dış ve iç tasarım tamamen yenilendi. Motor da ise güç artışı yapıldı. Gelişen teknoloji ile gerek konfor elemanları gerek güvenlik sistemleri geliştirildi. Markanın dizel hot hatch modeli olarak kullanıcıya sunulan Golf GTD’nin yeni versiyonunu tanıyalım.

2021 Yeni Kasa Volkswagen Golf 8 GTD Teknik Özellikleri

Yeni nesil Golf GTD’nin dış tasarımı sekizinci nesil Golf ile birlikte ciddi değişim geçirdi. Markanın performans ailesine giren bu otomobil de body kit yapısı sportif hatlara kavuşturulmuş. Bu kapsamda 5 noktalı led sis farları açık ızgaralı tampona başarıyla yerleştirilmiş. Arka alanda çift egzoz çıkışı ve tavan üstü spoiler kullanılmış.

Aracın yaşam alanına da bakalım. Sürücü için daha çok göz önünde olan bu kısım MK1 GTI’a sadık kalınan detayların olduğu teknolojik alt yapıyla birleşecek şekilde hazırlanmış. Koltuklarda ilk nesil GTI’a atıfta bulunan ve ortası kumaş yanları ise alcantara olan spor koltuklar kullanılmış. GTD logolu deri direksiyon simidi, metalik pedal seti ve yeni nesil dijital kokpit yapısı diğer iç mekan detayları arasında bulunuyor.

2021 Yeni Volkswagen Golf 8 GTD Fotoğrafları

Biraz Daha Güçlenmiş

Volkswagen Golf GTD, 7. neslindeki 2.0 litrelik TDI motor kullanımını MK8 GTD içinde sürdürmüş. Önceki Golf GTD 184 PS 380 nm tork güç sunarken 7 ileri DSG şanzımanla alınabiliyordu ve 7.4 saniye’de 0’dan 100 km/s hıza çıkıyordu.

Yeni kasa Volkswagen Golf GTD ise aynı hacimde olan EA288 evo serisi kodlu motorla geliyor. 200 ps 400 nm tork güç üreten bu otomobilde DQ381 kodlu 7 ileri DSG şanzıman kullanılmış. Performans konusunda Volkswagen ekibi henüz bilgi paylaşmadığı için önceki modeli baz alarak kıyaslama yapamayacağız. Fakat elimizde mevcut olan bu verilere baktığımızda önceki modeline göre büyük güç artışı yoktur. Bu yüzden 0-100 km/s hızlanmasında ciddi değişim olmayacaktır. Tahmini olarak 7.2 saniye gibi veriyle karşımıza çıkabilir.

2021 Yeni Volkswagen Golf 8 GTD Kokpiti

Yeni Volkswagen Golf GTD Öne Çıkan Üstün Özellikleri

Yenilenen Golf GTD, otomotiv teknolojisindeki gelişimden en iyi şekilde faydalanmış. Yedinci neslin makyajlı versiyonunda başlatılan dijital kokpit kimliği bu araçta bir üst noktaya taşınmış. Aracın teknolojik özelliklerinden bahsedeceğiz. Öncesinde dıştan başlayarak donanımlarına göz atalım.

Önceki nesil GTD modellerinde olduğu gibi standart olarak 17 inç alaşım jantlar yeni kasa Golf GTD’de sunuluyor. Tabi opsiyon listesinde farklı boyutta jantlar tercih edilebilecek. Bunların yanı sıra;

LED farlar, LED stop grubu, LED gündüz sürüş farları ve sürüşe duyarlı LED sis farları,

Solda alüminyum çift egzoz çıkışı,

10.25 inçlik dijital gösterge paneli

10 inçlik navigasyon özellikli dokunmatik multimedya ve iklimlendirme kontrolüne imkan sunan ekran,

30 farklı renkte yapılandırılabilir led iç ambiyans,

Çift  USB- C girişi,

Lane Assist ile aktif şerit takip asistanı,

Yaya algılama ve Otonom Acil Frenleme,

Car2X ile diğer araçlarla iletişim kurma özelliği,

210 km/s hıza kadar desteklenen adaptif hız sabitleyici,

Adaptif şasi kontrol özelliği,

XDS adlı elektronik diferansiyel kilidi gibi birçok üstün özellikler 2021 Volkswagen Golf GTD modelinde bulunuyor.

Yeni Golf GTD hakkında markanın açıkladığı temel bilgileri aktardık. Aracın fiyatına dair henüz bilgi paylaşılmadı. Gelişmeler için sitemizi takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git