Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Mercedes C Serisi (W206 – MK5) Kokpiti de Görüntülendi

Mercedes’in son yıllarda D premium sınıfta parlayan yıldızı C serisi beşinci jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. W206 koduyla 2021 yeni kasa Mercedes C serisi olarak yollara çıkacak olan bu aracın dışı kamuflajlı şekilde görüntülenirken yaşam alanı da büyük oranda kamuflajsız şekilde casus kameralara yansıdı. Dış tasarımında nelerin olduğunu tam anlamak mümkün değil ama yeni nesil C serisinin kokpiti ciddi oranda değişecek. İşte detaylar…


Yeni Kasa Mercedes C Serisi MK5

Mercedes C serisi, 1993 yılında W201 kodlu 190 E’nin yerine üretilmişti. W202 olarak sektöre giriş yapan D segmentindeki lüks sedan otomobil, 2000 yılında W203 kodlu ikinci nesline kavuştu. 6 yıllık üretimden sonra W204 C serisi 2007 yılında yollara çıktı. Bu araçla D segmentinde biraz daha iyi ivme yakalayan yıldız, asıl çıkışı 2014 yılında üretilen W205 kodlu C serisi ile yaptı. İki sene önce makyajlanarak varlığını sürdüren bu araç beşinci versiyonuna kavuşmaya hazırlanıyor.

2021 Yeni Kasa Mercedes C Serisi

Casus kameralara yakalanan 2021 yeni kasa Mercedes C serisi‘nin dış tasarımına dair detayları anlamak pek mümkün değil. Çünkü araç üzerinde ağır kamuflaj var. Fakat tahminlerime göre önde far yapısı biraz daha küçülecek ve ön ızgara öncekine göre daha gösterişli şekilde ortaya çıkacak. Dış yapıya dair ilk fotoğrafları daha önce yayınladığım için bu kısmı atlıyorum. Çünkü aracın kokpiti de görüntülendi.

2021 Yeni Kasa Mercedes C Serisi (W206) Kokpiti

Yeni kasa C serisinin yaşam alanına dair de ilk görüntüler ortaya çıktı. Mercedes artık o benimsenmiş kokpit yapısını tamamen değiştiriyor. Zaten 2017 yılındaki makyajlı C serisi ile ilk adımı atıp dijital ekran ile multimedya ekranı birleştirmişti. W206 C serisinde ise dijital gösterge paneli yine yerinde kalacak. Multimedya ekranı alt orta kısıma alınacak ve daha büyük bir şekilde devasa tablet yapısıyla sürücüye dönük olarak sunulacak. Hemen altında bütünleşik olarak iklimlendirme elemanları görülüyor.

2021 Yeni Kasa Mercedes C Serisi (W206) İçi

2021 Mercedes C serisi W206 için şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Araç 2020 yılı içerisinde daha da detaylanacaktır. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git