Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan (MK2) Görüntülendi

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Mercedes’in hafif ticari sınıftaki temsilcisi Citan’ın ikinci nesli ile üretimine devam edilmesi onaylanmıştı. Şimdi de yeni kasa Mercedes-Benz Citan prototip haliyle testte görüntülendi. Tabi bu görüntüler casus kameralar tarafından çekildi ve yeni Citan kamuflajlı olduğu için bizlere detay vermedi.


2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan (MK2)

Mercedes tarihinde utanç verici modelleri sıralasak sanırım Citan ilk üçte yer alır. Bunun sebebi ikinci nesil Kangoo’nun kopyası diyebiliriz. 2012 yılında üretilen Citan, birebir Renault Kangoo üzerine temellendirilmişti ve çok küçük farklarla ayrılıyordu. Alman firmanın hafif ticari sınıfta böyle bir araca ciddi yatırımlar istememesinin sonucunda Citan gibi başarısız araç ortaya çıkmıştı. Mercedes maliyetten kaçarken itibar kaybetti ve hiç şüphesiz bu çok daha büyük olumsuz etki oluşturdu. Fakat Alman firma bundan ders çıkardı ve pikap sınıfında X serisinde aynı hatayı tekrarlamadı. Yine Renault ile ortaklık yaptı. Hatta buna Mercedes ve Renault-Nissan ortaklığı diyebiliriz. Şanzıman ve iskelet konusunda destek alan Mercedes, kalite konusunda Citan’dan esirgediği yüzünü X serisinde tekrarlamadı ve sınıfının en lüks pikaplarından birisi olarak bu araç ortaya çıktı.

Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan (MK2) Ne Zaman Gelecek?

Mercedes’in hafif ticari sınıftaki talebin farklı noktaya yöneldiğini sezdi ve Citan’ın yeni kasasını üretme kararı aldı. Tabi bu sefer lüks yüzünü yeni kasa Citan’da göstermesi lazım. Çünkü bu sınıfın Avrupa’da en iyisi olan Volkswagen Caddy, yeni nesli ile Passat’tan geri kalmayacak özelliklere sahip. Öte yandan aynı sınıfta bulunan yeni Citroen Berlingo ve Peugeot Rifter gibi modellerin bile oldukça iddialı donanımlarla geldiğini ele alacak olursak yeni kasa Citan oldukça ses getirecek yapıda olma zorunluluğu taşıyor.

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan (MK2) Ne Zaman Gelecek?

2021 Mercedes-Benz Citan‘a dair pek bilgi bulunmuyor. Fakat yeni Citan’ın henüz tanıtılmamış olan MK3 Kangoo ile ortak platformda üretileceği yönünde beklentiler var. Bu ortaklık tıpkı X serisinde olduğu gibi iskelet yapıda kalıp donanımsal olarak zengin seçeneklerle gelirse ilk neslin negatif izlerini unutturabilir.

Ayrıca yeni Mercedes-Benz Citan için elektrikli seçenekte bekleniyor. Sıfır emisyonu ticari sınıfla birleştirmek için birçok firma çalışmalar yapıyor. Mercedes ve Renault’ta bu konuda üstüne düşeni yeni Citan ve yeni Kangoo ile yapacak. Kısaca elektrikli Citan’da yollara çıkabilir.

Şimdilik 2021 Mercedes-Benz Citan modeline dair bilgiler bu kadar. Aracın ne zaman tanıtılacağı belli değil. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git