Oto Kokpit

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi (W206) Görüntülendi

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi (W206) Görüntülendi

Mercedes’in premium D segmentinde yer alan aracı C serisi yeni kasasına kavuşuyor. 2021 yeni kasa Mercedes-Benz C Serisi olarak yaklaşık 2 yıl sonra yollara çıkacak olan araç Nürburgring testindeyken görüntülendi. İşte detaylar…

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi

Mercedes C serisi W202 kodu ile 1993 yılında yollara çıkmıştı. 7 yıllık üretim sürecinden sonra W203 kodlu bitişik farlı versiyonu 2000 yılında yollara çıktı. D segmentinde güzel çizgi yakalayan Alman firma W204 kodlu kasasını 2007 yılında üreterek bu sınıfta iyice öne çıktı. Yine 7 yıllık sürecin ardından 2014 yılındaki W205 kasa C serisi ile bu araç her anlamda zirve dönemini gördü. Motor seçenekleri çeşitlenen ve ülkemiz kullanıcısına daha hitap eden hale gelen C Serisi geçen sene ise makyajlanmıştı.

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi Ne Zaman Çıkacak?

Artık W205 kasa da 7 yıllık süresini doldurmaya yaklaştı. 2021 Mercedes-Benz C Serisi olarak önümüzdeki sene tanıtımının yapılıp 2021’e doğru yollara çıkmasını bekliyoruz. Tabi bunun öncesinde aracın gelişim süreci var ve prototip haliyle testlere çıktı. Nürburgring pistindeyken ise kamuflajlı haliyle görüntülenen araç için yapılacaklar çok merak ediliyor.

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi Ne Zaman Gelecek??

Audi A4 ile BMW 3 serisine karşı ciddi mücadele içinde olan Mercedes C serisinin yeni yüzü MRA adlı yeni platformda üretilecek. dış tasarımda güncel E serisine daha benzer ama daha minimal full led far yapısının kullanılacağını kamuflajlı fotoğraflardan yola çıkarak söyleyebiliriz. 2021 Mercedes-Benz C serisi arka stop grubunda ise çok büyük değişim olmayabilir. Yaşam alanında dijital gösterge paneli ile bitişik multimedya ekranı kullanımı devam edecektir.

2021 Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi Ne Zaman?

Aracın motor seçeneklerinde elektrik destekli ve tamamen elektrikli seçeneklerin yer alacağını düşünüyorum. Şimdilik Yeni Kasa Mercedes-Benz C Serisi hakkında aktaracağım bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }