Oto Kokpit

2021 Yeni Kasa Kia Sorento (MK4) Özellikleri – Fotoğrafları

Kia’nın premium SUV modeli Sorento dördüncü nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2021 yeni kasa Kia Sorento ile ilgili ilk bilgiler paylaşıldı. Tanıtımı Mart ayında yapılacak olan aracın ilk verilerine bakalım.


2021 Yeni Kasa Kia Sorento Özellikleri

Kia Sorento ile tanışmamız 2002 yılındaki BL kodlu kasasıyla olmuştu. Hala ülkemizde ilgi gören bu aracın ilk versiyonu büyük SUV merakını insanlara aşılamasında büyük rolü oldu. 7 yıl üretimde kalan ilk nesilden sonra 2010 yılında XM kodlu ikinci nesil üretildi. 2016 yılında ise UM kodlu güncel versiyonu gün yüzüne çıktı. 5. yılını tamamlayan 3. nesil Sorento’dan sonra şimdi de yeni Kia Sorento MK4 tanıtıldı. Tasarım anlamında ciddi değişimler yaşayan bu aracın yayınlanan ilk bilgilerine yakından bakalım.

2021 Yeni Kasa Kia Sorento

Dördüncü nesil 2021 Kia Sorento için Güney Koreli üretici ilk etapta pek bilgi paylaşmadı. Fotoğraflardan yola çıkarak tasarımı yorumlayacak olursak led yapılı ön ve arka aydınlatma grubunun görünümü enfes hatlara sahipken dev ön ön ızgara, led gündüz farlı ön tampon ve altta led sis farlar ilgi çekiyor. Arka ise kaslı görünümü diri tutmak için bagaj kaputu, arka tampon ve difüzör sert hatlarıyla öne çıkıyor.

Yeni Kasa Kia Sorento

Aracın yaşam alanına geçtiğimizde ise 12,3 inç yüksek çözünürlüklü dijital gösterge paneli ve 10,25 inç dokunmatik multimedya ekranı öne çıkarken premium havayı oluşturmak için deri kullanımı konsolda, kapı içlerinde ve aracın birçok noktasında uygulanmış. Motor konusunda henüz bilgilendirme yapılmadığı için bu alanı şimdilik boş geçmek zorundayız.

2021 yeni kasa Kia Sorento‘nun resmi tanıtımı Mart ayında 2020 Cenevre otomobil fuarında yapılacak. Aracın fiyatı, ne zaman çıkacağı ve diğer bilgileri de o zaman netleşecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.