Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Jeep Grand Cherokee (MK5) Görüntülendi

Jeep ailesinin en önemli modellerinden birisi olan ve premium SUV sınıfında temsilcisi olan Jeep Grand Cherokee 5. nesline kavuşuyor. Yeni kasa Jeep Grand Cherokee oldukça ağır kamuflajla casus kameralara yakalandı. Genel tasarım hatlarına dair pek detay sızdırmayan bu aracın hakkındaki resmi olmayan ilk bilgilere bakalım.


2021 Yeni Kasa Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee, 1993 yılında ZJ kodlu kasasıyla yollara çıkmıştı. Türkiye’de lüks SUV kimliğini öne çıkaran bu araç ilk nesliyle oldukça başarılı satışlara imza attı ve toplamda 1.6 milyon adetten fazla sattı. 1999 yılında geldiğimizde ise WJ kodlu ikinci nesli tanıtıldı. Bu araç Jeep markasının başarısını iyice taçlandırdı. 2005 yılında ise WK kodlu üçüncü nesil gün tüzüne çıktı. Yuvarlak far tasarımına sahip bu Grand Cherokee modeli bence serinin en çirkiniydi. Fakat bu fazla uzun sürmedi ve 2011 yılında WK2 kodlu dördüncü Grand Cherokee gün yüzüne çıktı. Son Jeep Grand Cherokee üzerinden 8 yıl geçti ve söz sırası beşinci nesle geldi.

2021 Yeni Kasa Jeep Grand Cherokee Ne Zaman Çıkacak?

2021 yeni kasa Jeep Grand Cherokee önceki versiyona göre daha uzun aks mesafesi ve daha büyük iç mekanla karşımıza çıkacak. 7 koltuklu seçeneğine de yer verilmesi beklenen bu aracın tasarımını şimdiden merak ediyorum. Çünkü Jeep markası tasarım konusunda özgünlüğe fazla önem veriyor ve ailenin en büyük modellerinden birisine çokça özen göstereceğini düşünüyorum.

Araç için kullanılacak ünitelere baktığımızda ise V6 dizel ve benzinli motorlara ek olarak 5.7 litrelik dev HEMI motor yer alabilir. Ayrıca hibrit ünitelerde yeni Jeep Grand Cherokee modelinde kullanılması gündemde olan seçenekler arasında yer alıyor.

Yeni kasa Jeep Grand Cherokee hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git