Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Kasa Dacia Logan (MK3) Geliyor

Romanyalı otomobil üreticisi Dacia, yeni kasa Logan için kolları sıvadı. Renault ailesinde bulunan bu otomobil, yine uygun araçlar listesinde bulunacak ama bu sefer gelişen otomobil teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak gelecek. İşte detaylar…


2021 Yeni Kasa Dacia Logan (MK3)

Dacia Logan ile yolların tanışması 2004 yılında gerçekleşti. Dacia B0 platformunda üretilen ilk nesil Logan uygun fiyatı ve Renault ailesinin ekonomik motorlarıyla kısa sürede pazara adapte oldu. İlk versiyonun başarılı çıkışı sonrasında Logan, 2012 yılından ikinci nesline kavuştu. Renault Logan olarak da bazı ülkelerde satılan ikinci nesil Logan, Dacia M0 platformunda üretildi. 8 yıldır yollarda olan bu versiyon şimdi de üçüncü nesline kavuşacak.

2021 Yeni Kasa Dacia Logan (MK3) Ne Zaman Çıkacak?

Renault CMF-B platformunda üretilmesi beklenen yeni kasa Dacia Logan modelinde 1.0 litre 3 silindirli, 1.3 litre turbo benzinli ve 1.5 litre Blue dci dizel motor seçeneklerine yer verilmesi bekleniyor. Şanzıman konusunda ise şimdilik herhangi net bilgi bulunmuyor. Donanımsal anlamda ise üçüncü nesil 2021 Dacia Logan modelinde geliştirilmiş multimedya sistemi, yeni nesil güvenlik özellikleri ve birçok yenilik sunulacak.

2021 Yeni Kasa Dacia Logan Ne Zaman?

2021 yeni kasa Logan ile ilgili aktaracağım bilgiler şimdilik bu kadarla sınırlı kalıyor. Önümüzdeki Paris otomobil fuarında bu aracın lanse edilmesi bekleniyor. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git