Oto Kokpit

2021 Yeni Kasa Cadillac Escalade Özellikleri ile Tanıtıldı

Cadillac, SUV araçlara yeni bir boyut kazandıran son teknolojilerle birlikte tamamen yeniden tasarlanan 2021 yeni kasa Escalade modelini tanıttı. Sektördeki ilk kavisli OLED ekran teknolojisine sahip Cadillac Escalade, geniş arazi aracı tercih edenlerin odak noktası olmuştur. Artırılmış gerçeklik özelliğine sahip navigasyon, yol tariflerinin daha kaliteli olmasını sağlarken surround vision, aracın çevresinde yer alan 4 dış kamera ile kuşbakışı görüntü sağlıyor. Arka kamera aynası, dokunmatik ekran, HDMI ve USB girişleri, kızılötesi teknoloji, arka koltuk eğlencesi, sürüş güvenliği gibi birçok özellik bulunan Cadillac Escalade modeli size 3 sıralı koltuk sunarak geniş bir gezi düzenlemenizi sağlıyor. İşte detaylar…

2021 Yeni Kasa Cadillac Escalade Teknik Özellikleri

İlk üretimi 1998 yılında gerçekleştirilen Cadillac Escalade modeli, halen yeni modeller ile üretilmeye devam etmektedir. 1. nesil yani 1998-2000 yılları arasında üretilen modeller, 5.7 litre motor hacmine sahip 4 vitesli bir sistemi mevcuttu. 5.110 mm uzunluğundaki araç, 1956 mm genişliğinde ve 1.887 mm yüksekliğindedir. İlk nesil Cadillac Escalade özellikleri arasında güçlendirilmiş ses sistemi, CD değiştirici, otomatik ton kontrolü, lüks deri kaplama, ısıtmalı sistem, anahtarsız giriş, pusula, sıcaklık göstergesi gibi özellikler mevcuttu. Sonrasında 2002 yılından 2006 yılına kadar 2. nesil başladı. Bu nesilde en dikkat çekici özellikler yüksek yoğunluklu deşarj, yakın farlar, güç ayarlı pedallar, ısıtmalı ve soğutma destekli koltuklar, ısıtılabilir ve soğutulabilir bardak tutucular, monitörler gibi birçok özellik mevcuttu. 2. neslin sonlarına doğru araç modellerinde analog sistemden dijital sisteme geçildi. 3. nesile genel olarak bakarsak 2007 ile 2014 yılları arasında devam ettiği görülmektedir. 3. neslin özellikleri arasında 6 vitesli araçlar, 6.2 L benzin kapasitesi, 3 bölgeli klima kontrolü, deri süslemeli lüks koltuklar, ses kontrolü içeren direksiyon, ısıtmalı sistemler, bellek sistemi, uzaktan motor çalıştırma, birinci sınıf ses sistemi, pusula, DVD eğlence sistemi gibi birçok özellik bulunmaktadır. 4. nesil ise 2015 yılından günümüze kadar olan zamanı kapsamaktadır. 2013 yılında tanıtımı yapılan 4. nesil araçların güvenlik sistemi, deri koltuklar, arka koltuk DVD eğlence sistemi, 10 vitesli araçlar ve günümüzün son teknolojilerini içeren modeller bulunmaktadır.

2021 Yeni Kasa Cadillac Escalade Donanımları

Yeni Cadillac Escalade’nin 2021 modelini incelediğimizde yol tariflerinin daha iyi hale gelmesi için canlı sokak görünümleri ve artırılmış gerçeklik navigasyonu özellikleri mevcuttur. Surround vision özelliği ile aracın kuşbakışı görüntüsünün sağlanabilmesi için 4 dış kameraya sahiptir. Arka kamera aynası ile arkanıza daha rahat bakarak yol güvenliğini sağlaya bileceksiniz. Gece görüş özelliğine sahip araç, canlıların daha iyi fark edilmesini sağlayacak. Arka koltuk eğlencesi, HDMI girişleri, USB girişleri, dokunmatik ekran, oyun, video, müzik, ekran yansıtma gibi birçok özelliğe sahiptir. Yenilenmiş arka süspansiyon, daha güvenli sürüş için ileri teknoloji özellikler, arka tekerlekler için hassas çekiş, daha rahat yolculuk için birden fazla koltuğa sahip geniş bir araç tasarımı gibi daha birçok özelliğe sahiptir.

2021 Yeni Kasa Cadillac Escalade İçi

2021 yeni kasa Cadillac Escalade motor seçeneklerine baktığımızda ise 6.2 litre V8 420 ps güç sunan ünite bulunuyor. Buna ek olarak yeni 3.0 litrelik turbo dizel motora yer veriliyor. Bu ünite 623 nm tork güç sunuyor. Her iki motor seçeneği 10 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.