Oto Kokpit

2021 Yeni Kasa BMW M4 Coupe Manuel Şanzımanla Gelecek

BMW’nin ikinci nesil 4 serisi için çalışmalar tam gaz devam ederken modelin en güçlü seçeneği M4’te görüntülendi. Araç yollara çıkmadan önce bazı detayları da yavaştan netleşmeye başladı. 2021 yeni kasa BMW M4 Coupe için kesinleşen bilgilerden birisi manuel şanzıman ve arkadan itişli seçeneğinin bir arada sunulacağı oldu. İşte detaylar…


2021 Yeni Kasa BMW M4 Coupe Manuel Şanzıman

2021 yeni kasa BMW M4 Coupe, prototip haliyle görüntülendi. Aşağıdaki fotoğraflara baktığımızda far yapısı ve stop grubu belirgin değişim geçirdiği bariz görünüyor. Öte yandan büyük bir ızgara gövdesi ve arkada dört egzoz çıkışı dikkatleri üzerine çekiyor.

Motor konusunda ikinci nesil BMW M4 Coupe için net bilgi bulunmuyor. Fakat güncel M4’te yer alan 3.0 litre turbo benzinli motorun 431 ps gücünün yeni nesil M4’te tıpkı X4 M modelinde olduğu gibi 473 ps ve Competition versiyonuyla 503 ps olarak sunulabilir.

2021 Yeni Kasa BMW M4 Coupe

Tabi 2021 yeni kasa BMW M4 Coupe için tek beklenti bu kadarla sınırlı değil. Bu aracın arkadan itişli ve manuel şanzımanlı versiyonunun da sunulacağı netleşti. Ayrıca M5’te start verilen M xDrive dört tekerden çekiş sisteminin yeni M4’te de kullanılacak. BMW bu adımı ile hem kemik kitlesini elde tutacak hemde yenilik isteyenlerin taleplerini de karşılamış olacak.

Genel hatlarıyla yeni kasa BMW M4 Coupe hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın yollara çıkışı 2020 yılının sonuna doğru olacak. Yeni bilgiler oldukça bizim aracılığımızla öğrenmeye devam edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.