Oto Kokpit

2021 Yeni Jeep Renegade 4xe Özellikleri ile Tanıtıldı

Crossover SUV araçların en önemli temsilcilerinden olan Jeep, yeni aracını görücüye çıkarttı. Plug-in hibrit olarak karşımıza çıkan yeni Jeep Renegade 4xe sadece kısmi olarak elektrikli olması ile değil gücü ve SUV bir araca göre minimal olan görselliği açısından dikkatleri üzerine çekti diyebiliriz. 2020 yılının Eylül ayından itibaren 3 farklı donanım seçeneği ile birlikte satışa sunulacak olan bu yeni araç (Limited, S ve Trailhawk) 190 beygir ve 240 beygir seçeneklerine sahip olacak.

2021 Yeni Jeep Renegade 4xe

Aracın 1.3 litrelik dört silindirli motorunun yanı sıra 60 beygir gücünde bir elektrik motorla destekleniyor. 2 elektrikli motordan biri dört silindirli 1.3 litrelik içten yanmalı motor ile kombine edilecek, diğeri ise arka aksta yer alacak. Yeni Jeep Renegade 4xe, Jeep’in geleceğe attığı ilk adım olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bu araç 50 g/km’den daha az CO2 emisyonu yayacak ve bu açıdan çevreci bir SUV ile karşı karşıya olduğumuzdan bahsedebiliriz. Araç sadece elektrikli motoru ile 40 km gibi bir yol kat edebilecek ve ayrıca elektrikli modda iken 130 km/s maksimum hız limitine sahip olacak.

2021 Yeni Jeep Renegade 4xe Fotoğrafları

Aracın duru halden 100 km/s hıza ulaşma süresi 7.5 saniye olarak belirtilmiş. 200 km/s olarak sınırlandırılan maksimum hız limitinin yanı sıra aracın 100 dakikada yani 1.5 saat gibi bir sürede “full” şarja getirilebildiğini de söylememiz gerekiyor. 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sürücüsüne teslim edilecek olan yeni Jeep Renegade 4xe, Almanya’da 39.000 Euro gibi bir fiyattan satılacak. Jeep’in elektrik motorlu ilk aracı olma özelliği gösteren bu yeni aracın son derece beğenildiğini ve SUV bir araca göre minimal ve sportif olduğunu da söyleyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.