Oto Kokpit

2021 Yeni Jeep Compass 4xe Özellikleri ile Tanıtıldı

SUV araç dendiğinde akıllara gelen ilk otomobil markalarından biri olan Jeep, yeni plug-in hibrit otomobillerini otomobil sevenlerin beğenisine sundu. Bu araçlardan biri olan 2021 yeni Jeep Compass 4xe, geleceğe atılan bir adım olarak görülebilir. Yavaş yavaş bütün markaların elektrikli motorları araçlarına yerleştirdiği düşünülürse Jeep’in de ilk adımını bu araçlar ile birlikte attığını söyleyebiliriz. Araç, 2020 yılının Eylül ayından itibaren siparişe açılacak ve Almanya fiyatının da 43.000 Euro olacağı biliniyor. SUV araç sevenler için önemli bir alternatif olmaya hazırlanan yeni Jeep Compass 4xe, özellikleri ile de dikkat çekiyor.

2021 Yeni Jeep Compass 4xe Özellikleri

Aracın ön kısmında 1.3 litrelik turbo benzinli 4 silindirli motor bulunuyor. Bu motorun gücünün ise 130 beygir olduğunu söylemek gerek. Ayrıca araç içerisinde yer alan 60 beygirlik bir elektrik motorunun da ana motora yardımcı olduğunu söylememiz gerekiyor. Sürücüler istediklerinde sadece elektrikli motor ile de sürüş gerçekleştirebiliyorlar. 40 km boyunca sadece elektrik gücü ile yol alabilen Jeep Compass 4xe, elektrik gücü ile 130 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Aracın ön akslarını benzinli motor, arka akslarını ise elektrikli motor güçlendiriyor ve bu da başarılı bir 4 tekerden çekiş sistemi ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Hibrit 2021 Yeni Jeep Compass 4xe

Araç 7.5 saniyelik bir sürede durur halden 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu sürenin SUV bir araç için fena olmadığını söylememiz gerekiyor. Ayrıca araçta 200 km/s’lik bir hız limiti olduğunu, aracın Limited ve Longitude versiyonlarında 180, Trailhawk versiyonlarında ise 240 beygirlik bir güce ulaştığını sizler ile paylaşmamız gerekiyor. 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sürücüsüne teslim edilecek olan yeni Jeep Compass 4xe’yi, Jeep’in geleceğe attığı ilk adım olarak tanımlayabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }