Oto Kokpit

2021 Yeni Jaguar XF Özellikleri ile Tanıtıldı

Çağdaş İngiliz tasarım ve mühendisliğini yansıtan 2021 yeni Jaguar XF, gelişmiş dış görünüm, yenilikçi iç malzemelerle bir araya gelmiş üstün teknolojili bir araç görüntüsü sergiliyor.

2021 Yeni Jaguar XF

Yeni kokpit tasarımı ile çok daha cesur hamleler gerçekleştiren araç, sürücü odaklı olma konusunda bir üst sıraya yerleşiyor. Masaj ve ısıtma özellikleri ile pekiştirilmiş koltuklar, kabartmalı bir Jaguar Leaper tüm koltuk başlıklarına entegre edilmiş. İç mekanda hoş olmayan kokuların giderilmesini sağlayan Naneo hava temizleme teknolojisi, ortama ayrı bir ferahlık katıyor.

Elektronik olarak oldukça gelişmiş özellikleri içinde barındıran kokpitte, 11.4 inçlik kavisli cam dokunmatik ekran kullanılmış. Cam ekran, kimyasal olarak güçlendirilmiş, ilk kimyasal parlama önleyici özelliğe sahipken, ikinci kimyasal parmak izi oluşumunu önlüyor. Ekrandaki menü oldukça basitleştirilmiş ve kullanıcılar görevlerin yüzde 90’ını birkaç dokunuşla halledebiliyor. Standart olarak Apple CarPlay ve Android Auto uyarlanabilirliği mevcut. Ayrıca araç için geliştirilen güncellemelerin, Jaguar bayisine uğramadan gerçekleştirilen SOTA sistemi araca entegre edilmiş.

2021 Yeni Jaguar XF Teknik Özellikleri

12.3 inç sürücü göstergesi, tam ekran 3D haritalama özelliğine de sahip, ayrıca yeni nesil tam renkli baş üstü ekranı, daha geniş bilgi alanı ve gelişmiş bir çözünürlükle sürücü konforunu arttırmayı hedefliyor. Daha fazla güvenlik ve geliştirme desteği için kullanıcılar 12 ay boyunca standart ücretsiz bir Secure Tracker desteği elde ederler.

Dış tasarım konusunda da kendini geliştiren yeni XF, Double J ışıklı imzalı LED farlar, yeni bir arka tampon tasarımı, revize edilmiş bir ön ızgara ve düşük hava girişleri ile oldukça farklı bir hava yakalamış. Ön ızgara Jaguar’ın miras logosundan esinlenen elmas detaylar içeriyor. Daha lüks görünüm için ayrıca krom kaplamalara yer verilmiş. Ayrıca XF, R-Dynamic olarak farklı bir parlak siyah kaplamalı model de içeriyor. Bu versiyonda; alt hava girişleri, pencere çerçeveleri, ızgara çerçeveleri ve bagaj kapağı gibi detaylar, siyah kaplama ile tamamlanıyor.

2021 Yeni Jaguar XF Kokpiti

Yeni Jaguar XF güç ünitesi ise, benzinli, dizel ve MHEV teknolojili hibrit motorları ile piyasaya çıkıyor. Motorlara tek bir sekiz ileri otomatik şanzıman eşlik ederken, 204PS 2.0 dizel MHEV, arka ve 4 çeker sistem, 250 PS, 2.0 litre, dört silindir benzinli, arka çeker sistem ve 300PS, 2.0 litre, dört silindirli , dört çeker sistem arasında seçim yapılabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.