Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Ford Mustang Mach 1 Özellikleri ile Tanıtıldı

2020 İngiltere’de düzenlenen Goodwood SpeedWeek’te sanal bir izleyici önünde tanıtımı yapılan yeni Mustang Mach 1’in Avrupa’daki müşteriler için satışa çıkarılacağı duyuruldu. Şu ana kadar Avrupa’da satışa çıkmış en iyi kullanımlı Mustang olma özelliğini taşıyan modelde, geliştirilmiş performans özellikleri ön plana çıkıyor.

2021 Yeni Ford Mustang Mach 1 Özellikleri

Araçta, yüksek performanslı altı ileri manuel şanzıman seçeneği sunulurken, kesintisiz vites küçültme ve devir değiştirme teknolojisi TREMEC sistemi entegre edilmiş. Ayrıca yeniden optimize edilmiş on vitesli otomatik şanzıman da seçim listesine eklenmiş.

Benzersiz bir süspansiyon düzeni ile bütünleştirilen araçta, özel olarak kalibrasyondan geçmiş süspansiyonlar, yaylar ve viraj denge çubukları, yüksek hızlarda viraj almak için tasarlanmış. Yeniden kontrollerden geçirilen elektrik destekli direksiyon, Avrupa’daki tüm Mustang’ler içerisindeki en hassas direksiyon olma özelliğini taşıyor.

2021 Yeni Ford Mustang Mach 1 Teknik Özellikleri

Performans özelliklerinin yanında, ikonik Mach 1 hatlarından esinlenilmiş dış tasarımı ile göz dolduruyor. Cesur bir kaput ve yan gövde çizgileri ve 19 inç jantlarla gelen agresif yapı, aracı bir pist canavarına dönüştürmüş.

Motor tercihi olarak, Ford’un 5.0 litrelik V8 tamamen alüminyum gövdeli motorunu kullanıyor. Bu benzinli motor hem yol hem de pist için özel olarak geliştirilmiş ve 460 PS güç üretebiliyor. En yüksek gücüne 7500 d/dk’da ulaşan bu motor, 529 nm tork değerini ise 4600 d/dk’da veriyor.

2021 Yeni Ford Mustang Mach 1 İçi

Fren performansında da iyileştirmeler gerçekleştirilmiş. Daha hızlı tepki süreleri elde etmek için yüksek özellikli bir fren servosu elde ederek, yüksek hızlarda bile benzersiz bir fren performansı sağlanıyor.

Beş kollu 19 inç alaşımlı jantlar, ön ve arkada 0.5 inç daha geniş Michelin Pilot Sport 4 lastiklerle birlikte geliyor.

İç mekanda da fark yaratan araç, deri spor koltuklar, metal gri dikişlerle bezeli. 12 inç gösterge paneli, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, birinci sınıf hoparlör sistemi ve uzaktan bağlantı teknolojileri ile Avrupalı müşterilerini bekliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git